EASY SURF/EASY SURF Keros/Podróż/Jak dotrzeć na Limnos?

Jak dotrzeć na Limnos?

Samolotem, 
samochodem lub promem - opcji jest wiele!

Samolotem

 

Lotnisko na wyspie zlokalizowane jest w centrum wyspy, zaledwie 10 min jazdy samochodem od naszej szkoły. Na Limnos dolecieć można następującymi połączeniami:

 • Loty czarterowe: w sezonie 2017 loty i wycieczki na Limnos posiada w swojej ofercie biuro Rainbow Tours. Loty z Warszawy odbywają się w środy i pierwszy startuje 14 czerwca a ostatni samolot z Polski na Limnos leci 13.09.2017. Polecieć można na tydzień lub dwa. 

 • Loty rejsowe: samolot rejsowy z Limnos i na Limnos lata codziennie, przez cały rok do i z Aten. W sezonie letnim loty odbywają się dwa razy dziennie - rano i wieczorem, a w sezonie zimowym - tylko rano.

  Do Aten można dolecieć bezpośrednio niemal codziennie z Warszawy (linia lotnicza Aegean Airlines). W sezonie wakacyjnym niemal codziennie można zarezerwować lot łączony na trasie Warszawa - Ateny - Limnos. Czas przesiadki w Atenach, w zależności od dnia lotu  waha się od 1,5 do kilku godzin. Jest to zdecydowanie najwygodniejsze (poza czarterem) i najbardziej elastyczne połączenie. Dzięki niemu można odwiedzić nas na niemal dowolną długość pobytu - nawet na weekend :) 

  Do Aten można dolecieć również tanimi liniami z Ryanair z Warszawy (Modlin) - codziennie oraz z Berlina (easyJet, Ryanair). 

  Przykładowe połączenia:

Połączenie lotnicze Warszawa - Limnos

 

Połączenie lotnicze LIM-WAW

 

Lotów można szukać za pośrednictwem naszego biura podróży www.easy-surftravel.pl lub wyszukiwarek lotniczych takich jak www.fru.pl  oraz www.skyscanner.pl 

Loty z dłuższą przesiadką lub nocowaniem w Atenach są przeważnie tańsze, choć jak to w cenach biletów bywa - wszystko się zmienia dynamicznie. Im wcześniej zarezerwujecie - tym taniej możecie kupić bilety.

 

 • Lot czarterowy do Aten + lot rejsowy na Limnos: w sezonie wakacyjnym do Aten z Poznania, Katowic oraz Warszawy można dolecieć samolotem czarterowym. Z Aten dalej na wyspę dostaniecie się lokalną linią lotniczą Olympic Air, która w sezonie letnim lata na wyspę dwa razy dziennie - rano i wieczorem. Bilety czarterowe można zakupić np. w biurze Itaka. Należy tylko wziąć pod uwagę fakt, że samolot czarterowy nie ma wcześniej określonych godzin wylotu, dlatego najbezpieczniej jest zaplanować nocleg w Atenach i na wyspę polecieć kolejnego dnia porannym lotem. Opcję tą przedstawiamy jako alternatywę.
 • Lot przez Saloniki: do Salonik (Thessaloniki) można dolecieć z Warszawy czy Berlina tanimi liniami (np. Ryanair) oraz w sezonie letnim licznymi czarterami z takich miast jak Gdańsk, Poznań, Warszawa, Katowice i Wrocław. Z Salonik na Limnos dolecimy liniami Astra Airlines (www.astra-airlines.gr) - codziennie lata jeden samolot. Przeloty liniami Astra Airlines mogą nie być widoczne w wyszukiwarkach - radzimy sprawdzać przez stronę www linii lotniczej.
 • Lot do Salonik + prom: propozycję tą przedstawiamy jako połączenie alternatywne, pozwalająca zaoszczędzić pieniądze (niestety nie czas). Do Salonik można dostać się tanimi liniami lotniczymi (np. Ryanair z Warszawy lub Berlina), lub od końca maja lata samolot czarterowy z Gdańska, Poznania, Warszawy, Katowic i Wrocławia.

  Z Salonik na oddalony o ok 1,5 godziny jazdy prom w Kavali dostać się można wynajętym na lotnisku samochodem (który później przyda się Wam na wyspie, a tu w szczycie sezonu będzie łatwiej go wynająć) lub busikiem. Prom na wyspę płynie ok 3,5 godziny - bilety i rozkład można sprawdzić na http://www.directferries.pl 

  

Samochodem

Jeśli nie straszna ci 20-kilkugodzinna podróż to, z Polski da się całkiem przyzwoicie dojechać na naszą wyspę własnymi 4kółkami, zwiedzając po drodze takie kraje jak Czechy, Austria, Węgry, Serbia oraz Macedonia. Dodatkowo, własny samochód znacznie ułatwi Wam poruszanie się po wyspie i pomoże zaoszczędzić koszty jego wynajmu. Cała trasa, w zależności od miasta z jakiego chcielibyście wyruszyć to około 2000-2400 km i zawiera jedną przeprawę promową - z miejscowości Kavala do Myriny (Limnos) - trwa ona ok. 3,5 godziny. Koszt przejazdu w jedną stronę - w zależności od samochodu jakim podróżujecie może zamknąć się w granicach 1000-1500 zł, co przy 4 osobowej rodzinie i wyjeździe dłuższym niż tydzień pozwala na całkiem niezłe oszczędności. 

 

Promem

Promy na Limnos pływają z takich portów jak:

 • Kavala (1,5 godziny drogi z Salonik): czas podróży - 3,5 godziny - najlepsze połączenie
 • Saloniki (Thessaloniki): czas podróży - 7 godzin
 • Lavrio (Ateny): czas podróży - 10 godzin
 • Piraeus (Ateny): czas podróży - 24 godziny

W sezonie wakacyjnym szybki prom z Kavali kursuje niemal codziennie. Bilety polecamy zarezerwować z wyprzedzeniem, najwygodniej przez portal http://www.directferries.pl, choć w lokalnym biurze podróży lub w porcie można liczyć na niższą cenę. Nie polecamy kupować biletu na prom w ostatniej chwili - w okresie wakacyjnym promy kursują pełne!

Opinie Klientów

Na co jeszcze czekasz?


Zadzwoń! GR: +30 698 120 30 42

Formularz kontaktowy


Back to Top