EASY SURF/EASY SURF Keros/Spot/Zatoka Keros

Zatoka Keros - doskonały spot kitesurfingowy

Jedno miejsce, aż trzy różne rodzaje spotów

Zatoka Keros w Grecji to wyjątkowy spot - jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie startując z jednej plaży w Waszym zasięgu są aż 3 rodzaje warunków idealnych do nauki kitesurfingu i windsurfingu

  • Super płaska woda - wystarczy zrobić 2-3 halsy w górę zatoki i znajdujemy się na perfekcyjnym spocie do freestyle. Położenie zatoki powoduje, że na samej jej górze wiatr wieje od brzegu tworząc idealnie płaską wodę doskonale nadającą się do treningu freestyle. Ponieważ ukształtowanie terenu zatoki jest niskie, nie tworzą się zawirowania, przez co wiatr jest równy. Głębokość wody na górze zatoki pozwala na bezpieczne upadki (bez ryzyka kontaktu z dnem) przy nauce nowych trików wind i kite.
  • Niewielki czop / bump & jump - na wprost naszej bazy warunki przypominają nasz spot na Półwyspie Helskim czy w Egipskiej El Gounie. Płytka (około 80-150 m od brzegu) oraz jedynie lekko zafalowana (tzw. czop) woda sprawia, że jest to doskonałe miejsce zarówno dla początkujących jak i średnio zaawansowanych kitesurferów i windsurferów. Dno jest piaszczyste, bez raf, skał czy jeżowców.
  • Łagodne fale - spływając kilkaset metrów z wiatrem w dole zatoki tworzą się niewielkie, bardzo łagodnie załamujące się fale. Fale łamią się na płytkiej wodzie. Idealne miejsce dla osób zaawansowanych w windsurfingu i kitesurfingu, stawiających swoje pierwsze kroki w pływaniu na falach - tzw. wave.

 

Bezpieczna zatoka z piaszczystym dnem

Nasz spot położony w zatoce Keros to bardzo bezpieczne miejsce. Ten wyjątkowy zakątek Grecji jest prawdziwym rajem dla kitesurferów. Wiatr wieje tu z reguły wzdłuż brzegu lub pod kątem od i do brzegu - zależnie od miejsca w zatoce. Dno jest piaszczyste, a woda krystalicznie czysta i przejrzysta, a do tego płytka około 80-150 m od brzegu! Plaże są także piaszczyste i szerokie - bez problemu znajdziecie tu miejsce na bezpieczne napompowanie latawców i rozłożenie linek. Występujące tu pływy są bardzo małe, przez co poziom wody jest zawsze taki sam! Zapraszamy na greckie wakacje z wind i kite, wyspa Limnos czeka!

 

Bardzo dobre statystyki wiatrowe

Wyspa Limnos - zatoka Keros posiada bardzo dobre statystyki wiatrowe. W okresie od czerwca do września wieje tu słynne Meltemi, wiatr o sile 4-6 bft i północno, północno-wschodnim kierunku, który powodowany jest różnicą ciśnień między Bałkanami i Turcją. Na Meltemi mogą polegać zarówno windsurferzy, jak i kitesurferzy - w sezonie wieje tu niemal codziennie. Wiatr zaczyna się w zatoce rano i kończy późnym popołudniem. Przeważnie wieje na średnie i małe rozmiary żagli (18-25 knts), choć zdarzają się dni na większe żagle i latawce.

 

Doskonała i pewna pogoda

Kolejnym atutem Grecji jest doskonała pogoda, zwłaszcza w okresie letnim - od czerwca do września. W tym czasie możecie liczyć na słońce i temperaturę od 25 do 30 stopni, ciepłą wodę i niemal 100% brak deszczu. Jest to okres pływania bez pianek! Na początku i pod koniec sezonu przyda się cienka (3mm), długa lub krótka, pianka (w zależności od poziomu odczuwania temperatur). Deszcz na wyspie Limnos jest rzadkim zjawiskiem i pojawić się może jedynie przelotnie, na początku lub końcu sezonu. Szukasz sprawdzonego miejsca do windsurfingu i kitesurfingu? Nie mogłeś lepiej trafić!

 

Inne spoty

Oprócz zatoki Keros na wyspie znajduje się jeszcze kilka, mniej popularnych spotów, do których można dotrzeć samochodem w zaledwie 15-30 min:

  • Kotsinas - zatoka na północnym wybrzeżu Limnos. Wiatr wieje tutaj z kierunku onshore. Około 100 m od brzegu jest płytko, wiatr jest tutaj ciut silniejszy niż w zatoce Keros.
  • Red Rock - spot wave położony na południe od Keros. W dni z silniejszym wiatrem potrafi stworzyć się tu nawet 2-3 metrowa fala. Plaża jest bardzo długa, piaszczysta, a wiatr wieje po skosie do brzegu, przez co jest to bezpieczne miejsce do pływania wave. Najlepsza fala tworzy się na górze zatoki przy słynnej czerwonej skale, od której pochodzi nazwa spotu. Miejsce tylko dla zaawansowanych miłośników wind-i kitesurfingu.
  • Gomati - spot wave położony jest na północnym wybrzeżu wyspy. Dobre warunki tworzą się przy bardzo silnym wietrze (który wieje stosunkowo często). Fala wtedy może dochodzić tu do kilku metrów. Miejsce trudniejsze, z piaszczysto kamiennym dnem. W sam raz dla poszukiwaczy wyzwań w dziedzinie wind i kite!

Galeria

Opinie Klientów

Na co jeszcze czekasz?


Zadzwoń! +48 504 002 401

Formularz kontaktowy

Newsletter


Back to Top