EASY SURF/EASY SURF Keros/O nas/Limnos

Limnos

Największa i najbardziej “grecka” spośród wysp położonych na Morzu Egejskim

Malownicza Limnos jest oazą ciszy i spokoju. Jej prawdziwie lokalny klimat nie został jeszcze zmącony przez masową turystykę. Docenisz ją za spokój, brak turystycznego zgiełku, przepiękne plaże i wspaniałe widoki. Jest to wyspa dla osób, które poszukują miejsc jeszcze nieodkrytych! Ze względu na swoje położenie, wiatr meltemi, liczne plaże i zatoki wyspa zyskuje coraz większą sympatię wśród windsurferów i kitesurferów. Cieszyć Was będą nie tylko doskonałe warunki do pływania, złoto-piaskowe plaże, ale także świetne widoki oraz liczne tawerny oferujące pyszną kuchnię, świeże oliwki, wyjątkowy, produkowany na Limnos ser oraz wyrabianą tu, specjalną, odmianę wina Muscat. 

Wyspa Limnos oferuje szeroką gamę alternatywnych form spędzania czasu. Stolica wyspy - Myrina, która jest miastem portowym, może zachwycić bizantyjskim zamkiem z 1186 roku, z którego wieży zobaczycie wspaniałą panoramę czy archeologicznymi wykopaliskami, ale to nie wszystko! Antyczne ruiny Świątyni Artemidy przeniosą nas do epoki starożytnej. Na wzgórzu miasta znajduje się cudowny kościół, z widokiem na port i górzyste wybrzeże. Poza stolicą też jest co robić! Można odwiedzić rezerwat Gomati - prawdziwą pustynię na wyspie bądź pojechać nad jezioro Chortarolimni, które jest chronione programem Natura 2000, ze względu na niezliczoną ilość gatunków ptaków. Dodatkowym punktem podróży mogą stać się ruiny świątyni boga Hefajstosa oraz klasztor Agios Sozon.

Oprócz zabytków, wyspa Limnos to miejsce dla osób, które lubią aktywnie spędzać czas. Warunki panujące na Zatoce Keros spowodowały, że postanowiliśmy właśnie, w tym miejscu realizować swoje marzenia i pasje związane z Windsurfingiem i Kitesurfingiem. Miłośnicy innych sportów wodnych, takich jak: nurkowanie, żeglarstwo czy wędkarstwo również odnajdą się na wyspie Limnos. Sporty wodne to nie wszywstko, co oferuje nam w ramach aktywnego wypoczynku wyspa Limnos. To idealne miejsce na rodzinne wycieczki rowerowe, pozwalające na zwiedzanie i odkrywanie naturalnych, pięknych i nieznanych części wyspy. Dla miłośników kolarstwa szosowego i triatlonu górzysta wyspa Limnos to wymarzone miejsce na treningi.”

Zobacz co cię czeka!

Opinie Klientów

Na co jeszcze czekasz?


Zadzwoń! +48 504 002 401

Formularz kontaktowy

Newsletter


Back to Top