EASY SURF/EASY SURF Keros/Podróż/Atrakcje na Wyspie

Atrakcje Turystyczne Limnos

Piękne plaże to jedynie początek przygody!

Wśród niezliczonych atrakcji każdy znajdzie cos dla siebie. Kitesurfing oraz windsurfing są naszym bestsellerem, ale dla każdego mamy wiele ciekawych opcji. Jeśli dodać do tego oryginalną, lokalną kuchnie, piękne widoki i cenne zabytki nie będziemy przesadzać, że wszystko czego oczekujecie od udanych wakacji można znaleźć właśnie tutaj.

Myrina

Czyli stolica wyspy jest również jej główną atrakcją – wraz z zabytkowym, jednym z największych w Grecji, bizantyjskim zamkiem z 1180 roku oraz wieloma miejskimi plażami i knajpkami tętni życiem. Klimatyczne uliczki, piękny port, miejskie plaże to tylko niektóre z atrakcji Myriny. Poza miastem znajdziecie tradycyjne wioski, które zachwycają grecką architekturą – naszymi faworytami są Kontias, Kontopouli, Thanos, Kaspakas i Platy. A to wszystko w zasięgu godziny jazdy samochodem z Myriny.

Wydmy

Wydmy Lemnos przypominają swoim wyglądem pustynię, tworząc niespotykany na taką skalę w Europie krajobraz. Warto przywieźć z wakacji zdjęcia z tym zapierającym widokiem.

Skały w Faraklo

Niecodzienne formacje skalne w Faraklo powstały na skutek erupcji wulkanicznej. Piękne i co najmniej dziwne kształty są zdecydowanie warte wizyty.

Varos

To tradycyjna, grecka wioska położona najbliżej zatoki Keros, czyli naszego spotu. Jeszcze do niedawna była opuszczona i mało znana, ale odbudowana w ramach programu „Varos Village” tworzy piękną zabudowę i klimatyczne miejsce do spędzenia czasu po sesji.

Kościoły

Lemnos słynie z pięknych kościołów, które znaleźć można w każdym mieście i wiosce. W Varos znajduje się piękny kościół Panagias Kotsinas, gdzie bije podziemne źródło. Grecy z Lemnos, jak i z dalszych zakątków kraju odwiedzają to miejsce, uważając je za szczególnie błogosławione.

Wodospady St. John

Zlokalizowane przy plaży St. John wpadają do wody z wysokości 15 metrów. Spadająca woda wyrzeźbiła specyficzny kształt, u podnóża wodospadu, gdzie można między innymi znaleźć kraby i żółwie.

Nurkowanie

Poza kitesurfingiem i widsurfingiem Limnos słynie z kryształowo czystej wody, idealnej do nurkowanie i snorkellowania. Z uwagi na specyficzne uwarunkowania archeologiczne konieczne jest zarejestrowanie się w centrum nurkowym, które mają w ofercie szeroki wybór kursów i rodzinne wycieczki snorkellingowe. Godne polecenia są np. ruiny zatopionego miasta.

Ruiny Poliochni

Poliochni to ruiny pierwszego w Europie zorganizowanego miasta datowanego na 5500 rok przed Chrystusem. Zbudowane nad brzegiem morza, w zatoce z której rozpościera się widok na wschód słonca. Spacer uliczkami Poliochni, wsród krzewów oliwnych i laurowych przeniesie Was w czasie. My szczególnie polecamy Poliochni w sierpniu, podczas pełni ksieżyca największej i najjaśniejszej w całym roku. Miejsce magiczne.

Hefaistia

Drugie najważniejsze miasto Lemnos w czasach antycznych, obok Myriny, to Hefaistia. Ruiny, które zachowały się do dzisiaj dedykowane zostały królowi ognia Hefajstosowi. Latem odbywają się w odbudowanym amfiteatrze koncerty i wystawiane są sztuki teatralne. Warto wpisać w kalendarz Festiwal muzyczno-teatralny odbywający się tutaj co roku, w sierpniu.

Jazda na rowerze i Quady

Piękne widoki najłatwiej podziwiać na rowerze -  wyspa jest prawie płaska i idealna na rowerowe wyprawy. 200 kilometrów asfaltowych i łagodnych  tras to idealna forma spędzenia czasu dla całej rodziny. Miłośnicy rowerów górskich znajdą również wiele tras off-roadowych. Na miejscu znajduje się również wypożyczalnia quadów i skuterów. Cena za 1 dzień wypożyczenia to około 20 euro. Wypożyczalnia rowerów oraz quadów dostępna jest w centrum Myriny.'

Łowienie ryb

Poznaj sekrety łowienia ryb tradycyjnymi metodami, jak również za pomocą harpuna. Na miejscu znajduje się wiele miejsc, gdzie można wypożyczyć sprzęt i skorzystać z usług lokalnego przewodnika. Na koniec dnia spróbuj Kakavii, czyli zupy rybnej ze świeżo złowionych przez Ciebie ryb! Gdzie: Port Myrina, łódź ANEMOS organizuje całodzienne wycieczki.

Bieganie i Spacery

Dla amatorów biegania i spacerowiczów Lemnos jest idealnym miejscem treningowym: płaskie trasy, niezliczone zabytki, piękne widoki i łatwość nawigacji umilą Wasz trening przed kolejnym maratonem.

Baseny termalne

Warto wspomnieć, że na terenie Lemnos znajdują się baseny termalne z 1546 roku, zbudowane podczas tureckiej okupacji. Dziś stanowią one miejsce relaksu oraz zabiegów terapeutycznych miedzy innymi słynna kąpiel błotna.

Obserwowanie ptaków

Lemnos to wspaniałe miejsce na obserwowanie wielu gatunków ptaków, w tym spektakularnych różowych flamingów. Tereny podmokłe Chortarolimni obfitują w 30 gatunków egzotycznych ptaków, które same w sobie stanowią wspaniały widok na tle pięknej natury.

 

 

Opinie Klientów

Na co jeszcze czekasz?


Zadzwoń! +48 504 002 401

Formularz kontaktowy

Newsletter


Back to Top