EASY SURF/EASY SURF Keros/Podróż/Jak dotrzeć na Limnos?

Jak dotrzeć na Limnos?

Samolotem, samochodem lub promem - opcji jest wiele!

Poniżej przedstawiamy kilka wybranych opcji i możliwości dotarcia na Limnos. W rezerwacji noclegów na miejscu oraz wyszukiwaniu ofert pomoże Ci nasze biuro podróży w Polsce - EASY SURF Travel!

Samolotem

 

Na Limnos nie da się dolecieć bezpośrednio z żadnego miasta w Polsce. Poniżej przedstawiamy dwie opcje przelotów, które naszym zdaniem są najwygodniejsze. Lotnisko zlokalizowane jest w centrum wyspy, zaledwie 10 min jazdy samochodem od naszej szkoły. Na Limnos dolecieć można następującymi połączeniami:

 • Loty rejsowe greckimi Liniami Aegean/Olympic Air (1-2 przesiadki)

  Jest to połączenie dość wygodne, biorąc pod uwagę, że cały przelot (tam i z powrotem) możesz kupić na jednym bilecie a bagaż nadany w Warszawie odbierzesz na Limnos. W razie opóźnienia linia ma obowiązek zabrać Cię w dalszą podróż kolejnym najbliższym lotem. Połączenia te w sezonie letnim są codziennie, jednak musisz się liczyć z przesiadkami. Z reguły pierwsza czekać Cię będzie w Niemczech (Frankfurt lub Monachium), kolejna w Atenach. Przy korzystnym układzie połączeń cała podróż może zająć 6-7 godz., częściej jednak 11-12 godz.  

  Przykładowe połączenia:


 

Lotów można szukać za pośrednictwem naszego biura podróży www.easy-surftravel.pl lub wyszukiwarek lotniczych takich jak www.fru.pl  oraz www.skyscanner.pl 

Loty z dłuższą przesiadką lub nocowaniem w Atenach są przeważnie tańsze, choć jak to w cenach biletów bywa - wszystko się zmienia dynamicznie. Im wcześniej zarezerwujecie - tym taniej możecie kupić bilety.

 

 • Lot rejsowy Ryanair z Polski + lot rejsowy na Limnos: w sezonie 2019 Ryanair ma następujące połączenia do Aten: Poznań, Warszawa, Wrocław, Gdańsk, Łódź, Rzeszów, Katowice, Kraków. Z Warszawy loty odbywają się niemal codziennie (poza wtorkiem), z pozostałych miast 1-2 razy w tygodniu. Loty z Polski do Aten i z Aten na Limnos trzeba rezerwować osobno poprzez linie Ryanair i Aegean Airlines/Olympic Air (kiedyś oddzielne firmy - po połączeniu sił jest to ta sama oferta). Lot z Aten na Limnos trwa zaledwie 50 minut. Przygotowaliśmy dla Was tabelę, która przedstawia możliwe połączenia lotów - może Wam pomóc zaplanować podróż tak, by przesiadka była jak najbardziej komfortowa (bez nocowania w Atenach). Tam, gdzie godziny lotów zaznaczone są na niebiesko loty pasują do siebie. Tabelę można pobrać w formacie PDF tutaj!

 

Inne połączenia:

 • Lot czarterowy do Aten + lot rejsowy na Limnos: w sezonie wakacyjnym do Aten można dolecieć samolotem czarterowym z Katowic oraz Warszawy. Z Aten dalej na wyspę dostaniecie się lokalną linią lotniczą Olympic Air/Aegean Airlines, która w sezonie letnim lata na wyspę dwa razy dziennie - rano i wieczorem. Bilety czarterowe można zakupić np. w biurze Itaka lub Travel Planet. Należy tylko wziąć pod uwagę fakt, że samolot czarterowy nie ma wcześniej określonych godzin wylotu, dlatego najbezpieczniej jest zaplanować nocleg w Atenach i na wyspę polecieć kolejnego dnia porannym lotem. Opcję tą przedstawiamy jako alternatywę.
 • Lot przez Saloniki: do Salonik (Thessaloniki) można dolecieć z Warszawy czy Berlina tanimi liniami (np. Ryanair) oraz w sezonie letnim licznymi czarterami z takich miast jak Gdańsk, Poznań, Warszawa, Katowice i Wrocław. Z Salonik na Limnos dolecimy liniami Astra Airlines (www.astra-airlines.gr) - codziennie lata jeden samolot. Przeloty liniami Astra Airlines mogą nie być widoczne w wyszukiwarkach - radzimy sprawdzać przez stronę www linii lotniczej.
 • Lot do Salonik + prom: propozycję tą przedstawiamy jako połączenie alternatywne, pozwalająca zaoszczędzić pieniądze (niestety nie czas). Do Salonik można dostać się tanimi liniami lotniczymi (np. Ryanair z Warszawy lub Berlina) lub samolotem czarterowym z Gdańska, Poznania, Warszawy, Katowic i Wrocławia. Z Salonik na oddalony o ok 1,5 godziny jazdy prom w Kavali można się dostać wynajętym na lotnisku samochodem (później przyda się Wam na wyspie, a tu w szczycie sezonu będzie łatwiej go wynająć) lub busikiem. Prom na wyspę płynie ok 3,5 godziny, ALE nie codziennie! Zanim wybierzecie się w podróż sprawdźcie rozkład na www.directferries.pl.

  

Samochodem

Jeśli nie straszna ci 20-kilkugodzinna podróż to, z Polski da się całkiem przyzwoicie dojechać na naszą wyspę własnymi 4kółkami, zwiedzając po drodze takie kraje jak Czechy, Austria, Węgry, Serbia oraz Macedonia. Dodatkowo, własny samochód znacznie ułatwi Wam poruszanie się po wyspie i pomoże zaoszczędzić koszty jego wynajmu. Cała trasa, w zależności od miasta z jakiego chcielibyście wyruszyć to około 2000-2400 km i zawiera jedną przeprawę promową - z miejscowości Kavala do Myriny (Limnos) - trwa ona ok. 3,5 godziny. Koszt przejazdu w jedną stronę - w zależności od samochodu jakim podróżujecie może zamknąć się w granicach 1000-1500 zł, co przy 4 osobowej rodzinie i wyjeździe dłuższym niż tydzień pozwala na całkiem niezłe oszczędności. 

 

Promem

Promy na Limnos pływają z takich portów jak:

 • Kavala (1,5 godziny drogi z Salonik): czas podróży - 3,5 godziny - najlepsze połączenie
 • Saloniki (Thessaloniki): czas podróży - 7 godzin
 • Lavrio (Ateny): czas podróży - 10 godzin
 • Piraeus (Ateny): czas podróży - 24 godziny

W sezonie wakacyjnym szybki prom z Kavali kursuje niemal codziennie. Bilety polecamy zarezerwować z wyprzedzeniem, najwygodniej przez portal http://www.directferries.pl, choć w lokalnym biurze podróży lub w porcie można liczyć na niższą cenę. Nie polecamy kupować biletu na prom w ostatniej chwili - w okresie wakacyjnym promy kursują pełne!

Na co jeszcze czekasz?


Zadzwoń! +48 513 020 572

Formularz kontaktowy

Newsletter


Opinie Klientów

Back to Top