EASY SURF/EASY SURF Keros/Podróż/Gdzie zjeść?

Gdzie Zjeść?

Zasmakuj w Grecji! 

Limnos to przede wszystkim tradycja i pyszne jedzenie. W każdej wiosce znajduje się tawerna, zazwyczaj w prostym, lokalnym stylu, ale z bogatym menu obfitującym w owoce morza i lokalne mięsa przyrządzane w greckim stylu. W niemal każdej tawernie nad pracą kuchni czuwa właściciel, który prócz o smak posiłków zadba również o zawsze pełną karafkę lokalnego wina ;) Warzywa i owoce wyhodowane na wyspie oraz produkowane na wyspie sery i domowe wino sprawiają, że smaków Limnos nie uświadczysz w żadnym innym miejscu!


Έννοια πο χς  - Lychna

Nie martwcie się - my też nie wiemy jak to się czyta / wymawia. Zlokalizowana w wiosce Lychna (Lichna) - 10 min drogi z naszego spotu, jej stoliki stoją przed kościołem. Wygląda niepozornie... ale tylko wygląda! Restauracja z domowym jedzeniem, w stylu Tapas. Sprawdzona przez nas wielokrotnie. Zdecydowanie polecamy bestseller czyli Fava z ośmiornicą.

Veranda Restaurant – Varos, Village Traditional Hotel

Znajdująca się w kompleksie Varos Village otwarta jest nie tylko dla gości hotelowych. Przepiękny widok na zatoke Moudros, pyszne jedzenie przyrządzane z pasją i tylko 10 minut od spotu. Warto!

Mouragio - Kotsinas

Oddalona kilka kilometrów od spotu, oferuje świeże ryby i owoce morza, oraz greckie klasyki typu Moussaka. Idealne miejsce na romantyczny obiad przy zachodzie słońca.

Mantella Taverna  - Sardes

Mimo, ze Mantella znajduje się dość daleko od spotu, to z pewnością warta jest odwiedzenia z uwagi na lokalny klimat i specjały z grilla typu souvlaki i gyros, jak i lokalne wina. Oceniona przez Trip Advisor jako restauracja nr 1 na wyspie!

Flomari - Gomati

Restauracja z pięknym widokiem na spot wave. Menu obfitujące w owoce morza. My polecamy specjalny, lokalny makaron Flomari,  od którego pochodzi nazwa restauracji.

Kosmos Taverna - Myrina

Tawerna Kosmos znajdująca się w Myrinie. Dużym plusem jest sama lokalizacja tawerny, na nabrzeżu miasta z pięknym widokiem na Morze. Świeża ryba w dobrej cenie

 

Sinialo - Myrina

Wyspiarski klimat Limnos charakterystyczny dla mniejszych restauracji. Polecamy świeże dania mięsne oraz bestseller – tradycyjny smażony ser. Tawerna zawsze pełna klientów!

Ouzeri to 11 - Myrina

Zlokalizowana nieco na uboczu, ale polecana dla kulinarnych smakoszy. Menu obfituje w małże, przegrzebki i jeżowce. Warto sprawdzić!

Taste Lemnos - Moudros

Taste Lemnos to propozycja dla szukających bardziej wyrafinowanego doświadczenia z grecką kuchnia. Taste Lemnos to rodzinny, wielopokoleniowy biznes oferujący lekcje gotowania, kosztowanie lokalnego sera, wina, a także udział w ich tworzeniu. Unikalne doświadczenie i świetna przygoda.

Na co jeszcze czekasz?


Zadzwoń! +48 513 020 572

Formularz kontaktowy

Newsletter


Opinie Klientów

Back to Top