Kitesurfingowy wyjazd do Brazylii - Kite Safari vol 3 - Grudzień 2019 - EASY SURF Travel

Brazylia Kite Safari SHORT - vol 3

już od: SPRZEDANE
28.11-11.12.2019

Specjalny krótszy wyjazd z 11 dniami na wodzie!

Kochamy Brazylię! Dlatego wracamy tu po raz 8my!

NOWOŚĆ 2019: zgodnie z Waszymi sugestiami przygotowaliśmy, specjalny, krótszy termin Brazylijskiego Kite Safari!

Wyobraź sobie wyjazd do miejsca, w którym masz 99% pewności, że przez Twój cały, 2 tygodniowy pobyt, będziesz miał 100% dni wietrznych. Co więcej - codziennie bez sprawdzania prognozy na spot zabierzesz tylko jeden, 9-metrowy, latawiec... no może w niektórych miejscach przyda się jeszcze 7mka :)

Wyobraź sobie jeszcze, że pod nosem masz kilka spotów każdego rodzaju: doskonałe fale na ocenie, a także legendarne laguny z płytką i płaską jak lustro wodą. Do najbliższego spotu dorzucisz kokosem z okna Twojego pokoju, a do najdalszego dojedziesz lub dopłyniesz w kilkanaście minut! Pianki? W tym kraju ich nie widzieli...

Słabo?

To dodamy jeszcze, że przez całe 2 tygodnie kosztować będziesz jedne z najlepszych "stejków" na świecie, świeże ryby oraz owoce morza prosto z wody. A wieczorem spróbujecie legendarnej capirinhi oraz zaszalejecie na piasku przy lokalnych rytmach.

Tak w telegraficznym skrócie zapowiada się najgorętszy wyjazd tego sezonu. Dołącz do nas! Brazylię znamy jak "własną kieszeń" - od kilku lat spędzamy w niej co najmniej miesiąc rocznie. Znamy ten kraj, lokalne zwyczaje, spoty oraz plażowe bezdroża, którymi zabierzemy Was na magiczną wyprawę po najlepszych Brazylijskich spotach!

W 2019 roku, ze względu na bardzo duże zainteresowanie naszą ofertą, zorganizowaliśmy aż 3 terminy naszych wyjazdów, w tym jeden, krótszy z 11 dniami pływania!

Na wyjazd lecimy z Grzegorzem Łopusiewiczem i  Michałem Lussa "Lussik'iem", którzy poprowadzą warsztaty szkoleniowe i zajęcia dla początkujących. Wyjazd organizuje dla nas licencjonowane biuro podróży PKS Sport, posiadające aktualną gwarancję bankową oraz licencję touroperatora.

Zobacz dlaczego pokochasz Brazylię:

1

Będziesz pływał codziennie

To nie jest chwyt marketingowy! W Brazylii w sezonie wieje codziennie. Tutaj nie sprawdza się prognozy, gdyż każdego dnia warunki są prawie takie same. Zapomnij o 17nastkach - możesz spokojnie zostawić je w domu (i pianki również). Głównie będziesz używać 9 i 7 metrowych latawców.

2

Będziesz pływał na rożnych spotach

Ocean, laguny, rozlewiska rzek... płytka woda, płaska woda, fale... Freestyle, wave, początkujący... w Brazylii każdy znajdzie spot dla siebie, a my zabierzemy Was na te najlepsze.

3

Wrócisz z mega progressem

Nie ma lepszej okazji, do zrobienia dużych postępów niż 2 tygodniowy wyjazd do Brazylii, na którym codziennie trenujesz pod okiem doświadczonego instruktora, a wieczorem odbywają się video analizy. Przekonaj się ile jeszcze możesz się nauczyć!

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Poznaj miejsca, w których będziemy

Ilha de Guajiru - cisza, spokój i ogromna laguna pod samym domem

Cisza, spokój, dużo wiatru oraz słynna w całej Brazylii, ogromna płaska laguna tuż pod naszym domem! To na niej będziemy pływać a gdy wysokość pływów uniemożliwi nam kite'owanie to zabierzemy Was do oddalonych o niecały kilometr secret spot z idealnie płaską wodą! Dla chętnych zorganizujemy downwind rozlewiskiem rzeki.

 

Barra Grande - laguna tuż pod domem i pływanie między mangrowcami

Prawdopodobniej najlepsze miejsce w całej Brazylii. Pewny silny wiatr, ogromna laguna z piaszczystym dnem, szeroką plażą i mnóstwem przestrzeni do pływania. I to wszystko na wyciągnięcie ręki - wystarczy przejść na drugą stronę piaszczystej ulicy. Na wysokim stanie wody zabierzmy Was na magiczny spot w rozlewisku rzeki, gdzie popływacie między mangrowcami na super płaskiej wodzie. Jedyne takie miejsce w Brazylii. To tu odbywały się zawody Pucharu Świata w kitesurfingu. 

 

Jericoacoara

Miejscowość słynąca ze swoich plaż, które w rankingu "The Washington Post" znalazły się wśród 10 najpiękniejszych plaż świata. Znajdziemy tu także lazurowe laguny pośród ogromnych wydm z białego piasku otoczone palmami kokosowymi, co dopełnia rajskiego krajobrazu. Na miejscu mnóstwo kafejek i restauracji. Jest to najlepsze miejsce w Ameryce Południowej do uprawiania windsurfingu. Idealne miejsce do pływania na falach, downwindów jak również i treningu na płaskich lagunach. 

Spoty i warunki wiatrowe

Wiatr jest pewny.

Statystyka wiatrowa w wybranym przez nas okresie to 99% wiatru powyżej 4 Beauforta! Wiejący w Brazylii południowy passat osiąga siłę około 18-20 węzłów, czyli codziennie pływamy na latawcach w rozmiarach około 9-10 metrów! Im dalej na północ - tym wiatr silniejszy, także w Barra Grande i Jericoacoara spodziewajcie się wiatru powyżej 25 węzłów - szykujcie małe latawce!

 

Spoty w Ilha do Guajiru

 • Rozlewisko rzeki - rozległa, długa na ok 4 km i szeroka na 400 metrów laguna, którą tworzy rozlewisko rzeki. Jest ona zależna od pływów - przy przypływie większa a przy odpływie mniejsza. Przy brzegu około 50 m płytkiej wody. Laguna jest 3 kroki od naszej posady, będziecie ją widzieć z okien waszych pokoi.
 • Secret Spot - około kilometr od naszej pousady - miejsce, które działa w momencie, gdy pływy nie pozwalają pływać na głównej lagunie. 

Spoty w Barra Grande

 • Laguna - tuż pod naszymi domkami na palach ciągnie się szeroka i długa oceaniczna laguna, na której każdy, bez problemu znajdzie miejsce dla siebie. Podczas odpływu laguna jest płytka, a woda jest płaska. Przypomina wtedy naszą zatokę pucką.  Przy wysokim stanie wody na wodzie tworzy się lekki chop i jest to idealny moment, aby zrobić downwind na kolejny pobiski spot - rozlewisko rzeki La Boca.
 • Rozlewisko rzeki La Boca - około 2 km z wiatrem od naszej pousady znajduje się rozlewisko rzeki La Boca, wystarczy przejść przez łachę piasku i można cieszyć się  idealnie płaską wodą i pływaniem między lasami mangrowców. Powrót z laguny odbywa się na wózkach ciągniętych przez osiołki (Barra Grande to rezerwat - nie wolno jeździć po plaży autem) lub można wyhaslować się na kite w miejsce, z którego startowaliśmy. Jest to zdecydowanie nasz ulubiony spot. 
 • Macapa - kolejny spot, spływając downwindem, miejsce w którym rozewisko rzeki La Boca łączy się z oceanem i tworzy idealnie płaskie laguny, doskonałe do treningu freestyle. Działają one tylko w trakcie odpływu. 

 

Spoty w pobliżu Jericoacoara:

 • Plaża za wydmą Jericoacoara - w samym Jericoacoara wiatr wieje od brzegu i nie da się pływać na kitesurfingu. Pierwszy spot znajduje się za legendarną wydmą, z której podziwia się zachody słońca. Podczas dużych przypływów za wydmą tworzy się płytka laguna, niestety z dość szkwalistym wiatrem. Można również pływać na otwartym oceanie, lecz wiatr wieje tutaj side offshore, w związku z czym jest to miejsce dla osób bardzo zaawansowanych.
 • Guriu - rozlewisko rzeki, które przy wysokim stanie wody tworzy płaską i płytką lagunę - idealną do nauki i freestyle. Wiatr jest tutaj zdecydowanie równiejszy niż na innych spotach w okolicach Jericoacoara. Do Guriu można dopłynać downwindem, startując za wydmą lub dojechać samochodami 4x4 korzystając z przeprawy przez rzekę.
 • Lagoa Grande - spot, który odkryliśmy dwa lata temu. Chyba największa słodkowodna laguna w Brazylii - niemalże nie widać, co jest na kolejnym brzegu! Oddalona ok 40 min jazdy po plaży od miasteczka Jeri, lecz zdecydowanie warta wycieczki. W ostatnich latach pływaliśmy tam sami! 
 • Prea - spot na oceanie na południe od Jericoacoara. Podczas odpływu fale są bardzo małe przez co jest to idealne miejsce do stawiania pierwszych kroków na oceanie. Pływanie w Prea zawsze kończymy downwindem do Jericoacoara. 
 • Lagoa Paradiso - Duża słodkowodna laguna (jezioro) położone wgłąb lądu, na południe od Jeri. Na spocie dobrze rozbudowana infrastruktura plażowa (leżaki, łóżka, restauracja, wifi). Miejsce bardzo urocze, zdecydowanie warte zobaczenia. 
 • Tatajuba - laguna położona w ujściu rzeki, na północ za Guriu. Jej rozmiar zależny jest od wielkości opadów w porze deszczowej. Do Tatajuby można zrobić około 25 kilometrowy downwind z Jericoacoara. 

Warsztaty Progress Camp

Zatrzymałeś się w miejscu? Pływasz lewo-prawo i nic więcej? Skaczesz, ale nisko? Marzysz o trickach? Nic prostszego. Brazylijskie warunki stanowią połowę „przepisu” na Twój progres. Drugą połową są warsztaty szkoleniowe prowadzone przez  naszych doświadczonych instruktorów:  Michała Lussa, „Lussika” oraz Grzegorza Łopusiewicza. Codziennie, przez 2 godziny dziennie! 

Switch, wysoki skok, backroll, railey, transition, strapless, downwindy i pływanie na falach to tylko część naszego programu. Foto i video analiza pozwoli na bieżąco eliminować błędy, a na koniec wyjazdu otrzymasz pamiątkowe zdjęcia. 


 

Kto może wziąć udział w warsztatach:

Warsztaty dedykowane są dla osób, które co najmniej opanowały umiejętność pływania ostro pod wiatr, co odpowiada połowie poziomu IKO 3. Jednym słowem – musicie radzić sobie na tyle, aby móc wypłynąć i wrócić w to samo miejsce.  Resztę poziomu IKO 3 – zwroty, skoki, jazdę na switchu opanujecie już na warsztatach. Inne czynniki jak wiek nie gra roli – trenują z nami osoby w wieku od 20 do 60 lat!

Czego można się nauczyć:

Warsztaty zawsze rozpoczynamy od poprawy techniki pływania i złych nawyków, które prawie każdy na drodze swojej kite edukacji nabywa. Następnie uzupełniamy elementy z 3 poziomu IKO, czyli jazda na switchu, zwroty przez switch oraz pierwszy skok. Gdy to macie już opanowane przechodzimy na wyższy stopień wtajemniczenia i uczymy się podstawowych trików hooked in takich jak transition (zwrot w powietrzu), backroll, frontroll oraz tricków unhooked takich jak np. railey.

Dlaczego warto?

Ponieważ w 2 tygodnie na warsztatach nauczycie się tyle, ile przez kilka sezonów samodzielnej nauki. Nie ma sensu wyważać otwartych drzwi – Wasz postęp będzie dużo szybszy, ponieważ:

 • Dowiecie się krok po kroku jak wykonać dany manewr.
 • Instruktor pokaże Wam ćwiczenia przygotowawcze do każdego manewru, dzięki czemu nawet niewyobrażalnie trudny trik będzie w Waszym zasięgu.
 • Zostaniecie odpowiednio zmotywowani do próbowania nowych rzeczy oraz regularnego treningu zarówno przez instruktora jak i innych „kolegów” z grupy.
 • Podczas treningu instruktor będzie Was filmował oraz robił zdjęcia a następnie postępy i błędy będą omawiane na wieczornych video analizach
 • Prócz nauki trików na warsztatach nauczymy Was również pływać w trudniejszych warunkach – popływamy razem na oceanie, na falach przybojowych, wykonamy wspólne spływy z wiatrem „downwind’y” oraz opanujecie podstawy pływania na falach na desce kierunkowej. Nic nie daje takich postępów w kitesurfingu jak pływanie na zróżnicowanych spotach, dlatego podczas naszego brazylijskiego safari staramy się zaliczyć ich jak najwięcej.
   

Trenerzy:

 • Grzegorz Łopusiewicz - instruktor kitesurfingu IKO, instruktor surfingu ISA, instruktor wykładowca PZKite (Polski Związek Kiteboardingu), Mistrz Polski Instruktorów  w kategorii Race. Grzesia spotkacie przez cały sezon w naszej szkole EASY SURF Chałupy 6 gdzie pełni funkcję bosmana i szefa instruktorów. Po sezonie pilotuje nasze wyjazdy i prowadzi szkolenia dla początkujących i zaawansowanych. Miłośnik old-school'u - jego triki wywołują podziw wśród obserwatorów na plaży ;) Skromny, spokojny i cierpliwy. 

 

 • Michał Lussa "Lussik" - instruktor kitesurfingu IKO, instruktor windsurfingu PSW. Miłośnik surfingu i pływania z kite na falach. Rzadko widywany już na twin tipie. Mistrz motywacji i zmuszania kursantów do przełamywania własnych granic ;)

 

 

Cena: 1400 zł

Cena zawiera:

 • 20 godzinne warsztaty szkoleniowe w grupie max 6 osobowej, 2 godziny dziennie - 10 dni
 • video i foto analizę postępów
 • opiekę teamu EASY SURF
 • profesjonalną foto sesję zdjęciową z zajęć na wodzie.

Cena nie zawiera:

 • wypożyczenia sprzętu kitesurfingowego – opcjonalnie: 1800 zł / 2 tygodnie
 • dojazdów na spot – kursanci wspólnie opłacają dojazd instruktora

 Uwaga! Wyjazd instruktora, który poprowadzi warsztaty/szkolenie uzależniona jest od ilości uczestników

Naucz się kitesurfingu - szkolenie dla początkujących

Na wyjazd do Brazylii zapraszamy zarówno osoby zupełnie początkujące jak i średniozaawansowane pragnące dokończyć wcześniej rozpoczęty kurs kitesurfingu. Warunki szkoleniowe w Brazylii mamy bardzo dobre: stały i równy wiatr a także ciepła płytka i płaska woda na lagunach zapewnia szybki postęp naszych kursantów.

 

Szkolenie Czas Cena
Szkolenie na każdym poziomie zaawansowania w grupie 2-3 osobowej 10h 1250 zł
Szkolenie na każdym poziomie zaawansowania w grupie 2-3 osobowej 15h 1875 zł
Szkolenie na każdym poziomie zaawansowania w grupie 2-3 osobowej 20h 2500 zł
Lekcja indywidualna 1h 250 zł

Cena szkolenia zawiera wypożyczenie sprzętu na czas zajęć, opiekę instruktora oraz licencję IKO.

Uwaga! Wyjazd instruktora, który poprowadzi warsztaty/szkolenie uzależniona jest od ilości uczestników

Wypożyczenie sprzętu

Jeżeli nie masz swojego sprzętu kitesurfingowego, możesz wypożyczyć go u nas! Oferujemy sprzęt Nobile Kiteboarding 2019. Posiadamy praktycznie każdą wielkość latawca czy deski dlatego jesteśmy w stanie dobrać sprzęt idealnie do Twoich wymagań i warunków panujących w Brazylii - możesz nam zaufać!

  14 dni
Wypożyczenie kompletu (Latawiec + Deska) 1800 zł
Wypożyczenie deski 800 zł

Cena nie zawiera przewozu sprzętu do Brazylii. Sprzęt wypożyczany i zwracany jest w Polsce. Klienci muszą więc sami zabrać części wypożyczonego sprzętu do własnego bagażu rejestrowanego np. 2 latawców i baru. Deski trafiają do wspólnego quivera.

Plan wyjazdu i zakwaterowanie

28.11 - 30.11.2019 - Ilha do Guajiru: Barraca do Kite

W Ilha do Guajiru nocujemy w Barraca do Kite, która jest zlokalizowana bezpośrednio przy samej lagunie, na której będziemy pływać. Do dyspozycji gości: restauracja, bar, basen, strefa wypoczynkowa, internet bezprzewodowy (słaba jakość transferu, słaby sygnał telefoniczny). Będziemy nocować w pokojach typu Waterstart (bez widoku na morze).

 
 

30.11 - 07.12.2019 - Barra Grande: BGK 

Barra Grande to nieskażona przez masową turystykę wioska rybacka w eko-surferskim klimacie. Pousada BGK składająca się z różnego rodzaju i wielkości domków położona jest nad samym Oceanem w otoczeniu palm kokosowych. Na terenie obiektu znajduje się duży basen, hamaki, sofy, salon wypoczynkowy, jadalnia, restauracja, internet bezprzewodowy (słaba jakość transferu sygnał telefoniczny często nie dostępny).

BGK

07.12 - 10.12.2019 - Jericoacoara: Hotel Hurricane Jeri Gardens

Jericoacoara, obecnie znana bardziej jako Jeri jeszcze 20 lat temu była niewielką, zaciszną wioską rybacką bez dróg, telefonów, elektryczności czy telewizorów. Ta mekka kite i windsurferów położona jest na terenie Parku Narodowego pośród ruchomych wydm z białego piasku, palm kokosowych i rozciągających się po horyzont plaż, uznawanych przez wielu za jedne z najpiękniejszych na świecie. Pousada Huricane Beach zlokalizowana jest bezpośrednio przy południowej plaży, 5 minut od tętniącego wieczornym życiem centrum Jeri. Pousada Hurricane Gardens jest zlokalizowana po drugiej stronie ulicy. Na terenie obiektu dostępne są: jadalnia, bar, basen, strefa wypoczynkowa, internet wifi (słaba jakość transferu)


 

Opinie Klientów

Zakwaterowanie

Najważniejsze informacje!

To musisz wiedzieć!

 • Czas lotu: 9:30 
 • Paszport: Obowiązkowy - musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty wylotu.
 • Wiza: Bezpłatna, wydawana na miejscu w momencie przylotu
 • Waluta: Real Brazylijski R$  - 1 R$ = 1,05 PLN. Płatność na miejscu tylko w realach lub kartą (sugerujemy nie korzystać z bankomatów)
 • Szczepienia: Nie są wymagane świadectwa szczepień. Nie występują zagrożenia sanitarno-epidemiologiczne.
 • Język: Portugalski
 • Strefa czasowa: Polska - 4 godziny
 • Długość dnia: Wschód słońca: +/- 5.30 Zachód słońca: +/- 17.30
 • Ruch uliczny: Prawostronny
 • Przykładowe ceny: obiad sea food +/- 50-80 PLN, capirinha +/- 5 PLN 

Co zabrać:

 • Latawce: 5 - 7 - 9 - 12
 • Krem z filtrem: min 50
 • Lycra z długim rękawem, pianki nie potrzebne

 

 

Polityka bagażowa

Klasa Economy podczas lotów na terenie Europy i lotów międzykontynentalnych

 • 1 x bagaż podręczy maks. 55 x 35 x 25 cm (21,5 x 13,5 x 10 cali)
 • 1 akcesorium, np. torebka, aktówka lub laptop, maks.: 40 x 30 x 15 cm (16 x 12 x 6 cali)
 • Maksymalna waga łącznie 12 kg (26 lbs).
 • 1 x bagaż rejestrowany: D + S + W maks.: 158 cm (62 cale), łącznie 23 kg (50 lbs).

Klasa Business podczas lotów na terenie Europy i lotów międzykontynentalnych

 • 2 x bagaż podręczy, każdy maks. 55 x 35 x 25 cm (21,5 x 13,5 x 10 cali)
 • 1 akcesorium, np. torebka, aktówka lub laptop, maks.: 40 x 30 x 15 cm (16 x 12 x 6 cali)
 • Maks. waga łącznie 18 kg (40 lbs)
 • 2 x bagaż rejestrowany: D + S + W każdy maks.: 158 cm (62 cale), każdy o łącznej wadze 32 kg (70,5 lbs).

Bagaż dziecięcy

Dzieci i niemowlęta podróżujące na swoich własnych zarezerwowanych miejscach mogą mieć ze sobą taką samą ilość bagażu podręcznego i rejestrowanego jak dorośli.
Dla dziecka w wieku poniżej 2 lat, które będzie podróżowało na kolanach rodzica/opiekuna, można zabrać:

 • 1 sztukę bagażu podręcznego z przyborami do opieki nad dzieckiem o maksymalnej wadze 12 kg/26 funtów oraz o maksymalnych wymiarach 55x35x25 cm/22x14x10 cali
 • 1 sztukę bagażu rejestrowanego o maksymalnej wadze 10 kg/22 funty

Sprzęt kite/ surf

Jako jedyny bagaż rejestrowy uczestnika
W przypadku lotów obsługiwanych przez KLM, AIR FRANCE i Hop! oraz biletach oznakowanych numerem lotu KL, AF lub A5, można zamiast walizki zabrać jeden z wyżej wymienionych zestawów zawierających sprzęt do surfingu. Nie dotyczy to podróży do lub z Kanady, Meksyku i Stanów Zjednoczonych. Należy zarezerwować transport sprzętu do surfingu, jeżeli jest on większy niż 107 cm / 42 in. Państwa sprzęt do surfingu (łącznie z pokrowcem) o długości maksymalnie 300 cm / 118 in, może ważyć maksymalnie 23 kg (50,5 funt) w Klasie Economy i maksymalnie 32 kg (70,5 funta) w Klasie Business.

Jako dodatkowy bagaż rejestrowy uczestnika
Aby przewieźć tego rodzaju bagaż specjalny, muszą Państwo dokonać rezerwacji i otrzymać potwierdzenie dokonanej rezerwacji najpóźniej na 48 godzin przez odlotem. Będą Państwo musieli również uiścić opłatę dodatkową na lotnisku w wkocei 100EUR/ w jedna stronę.

 • Sprzęt do surfingu może składać się z deski do (wind, kite, wave, boogie i body) surfingu i musi być zapakowany w pokrowiec na deskę surfingową.
 • Sprzęt do windsurfingu może składać się z deski, masztu, żagla oraz bomu, i musi być schowany w jednym opakowaniu, najlepiej w pokrowcu typu quiver.
 • Sprzęt do kitesurfingu może składać się z deski oraz torby kite, i musi być schowany w jednym opakowaniu, najlepiej w pokrowcu typu kite.

Dowiedz się jak zarezerwować?

Przeglądając naszą ofertę trafiłeś/aś na zakładkę "Zakwaterowanie". Zapoznaj się z naszą ofertą, znajdź tabelę z cenami i przy interesującej Cię opcji kliknij ikonkę "koszyka". Następnie wypełnij formularz podając nam wszystkie dane. W odpowiedzi dostaniesz od nas pełną i aktualną ofertę uzwględniającą dostępne miejsca / pakiety. Gdy zdecydujesz się na którąś z nich przeprowadzimy dla Ciebie całą rezerwację, możesz spokojnie zasiąść w fotelu i skupić się na kitesurfingu i windsurfingu, ponieważ kolejnym krokiem będzie rezerwacja kursów lub wypożyczeń! 

W razie jakichkolwiek pytań pozostajemy do Twojej dyspozycji. Dodamy tylko, że lubimy doradzać i wyszukiwać najlepszych opcji - napisz do nas!

travel@easy-surf.com
tel. +48 513 020 572

Twój opiekun

Michał Lussa "Lussik"

tel.+48 513 020 571
m.lussa@easy-surf.com

Lubimy doradzać - odezwij się do nas!


Zadzwoń! +48 513 020 572

Formularz kontaktowy


Back to Top