Odmień swoje życie i zostań instruktorem kite lub windsurfingu

Praca instruktora kitesurfingu i windsurfingu czyli życie poświęcone swojej pasji, podróżom i kontaktom z ludźmi z całego świata. Jak zrobić pierwszy krok, aby rozpocząć nową pracę jako instruktor kitesurfingu lub windsurfingu? Czy to jest trudne? Czy warto? Gdzie i od czego zacząć? Na te kilka pytań spróbujemy odpowiedzieć Wam naszym krótkim wpisem.

Żyj z pasji i dla pasji… 

W życiu każdego człowieka jest kilka rzeczy ważnych, które sprawiają, że jest tym, kim jest. Jedną z nich jest pasja. Posiadanie pasji, nie tylko jednoczy człowieka z innymi ludźmi, ale sprawia również, że staje się bogatszym wewnątrz, bardziej wyrazistym i interesującym człowiekiem.

A co się dzieje kiedy swoją pasję połączysz z pracą? Taka praca to sama przyjemność, robisz to co chcesz i jeszcze zarabiasz. Chociaż nie o zarobki wtedy chodzi, a o to, aby kochać to co się robi i móc dzielić się tym z innymi. Właśnie taka jest praca instruktorów windsurfingu i kitesurfingu. Zaczyna się zazwyczaj bardzo niewinnie, miłością do aktywnego spędzania wolnego czasu i sportów wodnych. Życie swoje podporządkowujemy prognozom wiatrowym oraz możliwości poznawania najlepszych spotów. I to nie tylko w Polsce czy Europie, ale na cały świecie. Łączymy swoją miłość do sportów wodnych z podróżowaniem.

Przychodzi jednak taki moment, że pasja ta rozrywa nas od środka i chcemy podzielić się nią z wszystkimi dookoła. Przełóż to na pracę i zapisz się na kurs instruktora kitesurfingu lub windsurfingu. Ktoś mądry kiedyś powiedział „zacznij robić to co kochasz, a wtedy już nigdy nie będziesz musiał chodzić do pracy”

No dobrze, wszystko ładnie wygląda, ale od czego zacząć?

Jeśli pływasz już wystarczająco dobrze, na windsurfingu lub kitesurfingu to kolejnym krokiem będzie wybór odpowiedniego kursu instruktorskiego. 

W przypadku kitesurfingu do wyboru mamy 2 rodzaje uprawnień – międzynarodowe – IKO – International Kiteboarding Organization lub polską licencję instruktora kitesurfingu PZKite (Polski Związek Kitesurfingu). Te pierwsze są niestety dużo droższe, musimy co 2 lata opłacać licencję oraz kurs odbywa się w języku angielskim. Natomiast ich plusem jest „rozpoznawalność” w szkołach na całym świecie. Na kurs instruktora IKO możecie zapisać się np. w naszej szkole kitesurfingu w Egipcie – RedSeaZone. 

Nasz polski odpowiednik metodyką oraz jakością nauczania nie odbiega od kursu IKO. W PZKite nie ma konieczności okresowego opłacania licencji plus Polski Związek Kitesurfingu zapewnia nam niezłą opiekę ubezpieczeniową. Co więcej instruktorzy PZKite zostają uznawani w coraz większej ilości baz na świecie! Kurs instruktora PZKite odbywa się już w długi weekend majowy w naszej szkole w Chałupach.

W przypadku windsurfingu bardzo prestiżowymi uprawnieniami jest licencja instruktora PSW (Polskiego Stowarzyszenia Windsurfingu). Taki kurs również odbywa się w długi weekend majowy z EASY SURF w Chałupach.

Praca instruktora kitesurfingu i windsurfingu

Co dalej? Praca instruktora kitesurfingu i windsurfingu!

Zapraszamy do naszego zespołu. Świetna atmosfera pracy, nowoczesny sprzęt szkoleniowy czy doskonała organizacja to tylko część zalet współpracy z EASY SURF. Każdy nasz pracownik ma możliwość rozwoju oraz kontynuacje pracy w innej szkole EASY SURF (Polska, Egipt, Grecja) lub na wyjazdach organizowanych nasze biuro podróży.

Co więcej – praca instruktora kitesurfingu czy windsurfingu w dobrej szkole to nie tylko spełnienie marzeń wielu windsurferów i kitesurferów. To również doskonała kuracja dla Waszego portfela! Dobry instruktor potrafi zarobić miesięcznie pomiędzy 2000 a 6000 zł! Dodatkowo profesjonalane szkoły zapewniają zakwaterowanie, więc spokojnie wystarczy na przeżycie i kolejne podróże w poszukiwaniu wiatru oraz fal!

Zapraszamy wszystkich pasjonatów sportów wodnych do nas! 

Praca instruktora kitesurfingu i windsurfingu