PROGRESS Camp – duże postępy w sześć dni!

Podczas długiego czerwcowego weekendu odbyła się trzecia edycja prowadzonego przeze mnie PROGRESS Campu w RedSeaZone. Zarówno dopisały warunki wiatrowe, jak i miała miejsce największa frekwencja uczestników. Podczas sześciodniowego campu wiało nam idealnie przez cztery dni, a przez pozostałe dwa korzystaliśmy z wyciągu wake’owego Sliders Cable Park. Tym najbardziej cierpliwym udało się łapać delikatną wieczorną bryzę i w efekcie popływać codziennie. Bardzo mnie cieszy, że wśród siedmiu uczestników, trójka była już na poprzednich edycjach i postanowiła wrócić ponownie na PROGRESS Camp.

Podczas tygodnia treningu korzystałem ze sprawdzonych wcześniej sposobów, mianowicie dzień zaczynaliśmy zawsze od spotkania organizacyjnego z ustaleniem indywidualnych celów na bieżący dzień, następnie dynamiczne rozciąganie, by rozruszać się i przygotować ciało do planowanych ewolucji. Pierwsza sesja na wodzie trwała zwykle ok 1,5h wraz z nagrywaniem, potem przerwa na lunch, złapanie oddechu i odzyskanie energii podczas drzemki na leżakach. Po południu druga sesja, rozciąganie statyczne, by rozluźnić ciało po wysiłku i lepiej czuć się następnego dnia. Ci, którzy raz odpuścili wieczorne rozciąganie, poczuli to na własnej skórze dużo większymi zakwasami na następny dzień i poźniej sumiennie stawiali się na każdym. Dzień zawsze kończyliśmy video analizą oraz ustaleniem planu na kolejny.

PROGRESS Camp
PROGRESS Camp
PROGRESS Camp
PROGRESS Camp
PROGRESS Camp
PROGRESS Camp

Dzięki tak dobrym warunkom wiatrowym, część uczestników mogła pozwolić sobie na odpuszczenie niektórych sesji na wodzie na rzecz odpoczynku i wejścia z większą energią na kolejną. Dodatkowo, dwa dni ze słabszym wiatrem wypadły idealnie pośrodku, przez co przerwa w pływaniu wyszła naturalnie. Taka ilość wiatru przyczyniła się również do większych postępów u uczestników. Każdemu udało się wylądować coś nowego i poprawić jakość oraz wysokość dotychczas wykonywanych tricków. Z bardziej imponujących ewolucji, uczestnikom udało się wylądować: backmobe, frontrolla z grabem i railey do blinda oraz frontflipa na dużym wyciągu wake’owym.

PROGRESS Camp
PROGRESS Camp
PROGRESS Camp
PROGRESS Camp
PROGRESS Camp
PROGRESS Camp

Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom za świetny tydzień i zapraszam wszystkich na kolejne PROGRESS Campy które odbędą się:

21-28 wrzesień RedSeaZone
02-09 listopad RedSeaZone

PROGRESS Camp VIDEO !

Pozdrawiam,

Maciek Lewandowski