El Gouna - Europa w Egipcie / EASY SURF El Gouna
EASY SURF/EASY SURF El Gouna/O nas/El Gouna

El Gouna - Europa w Egipcie

Afrykańska Wenecja

El Gouna jest nowoczesnym kurortem położonym 25 km na północ od Hurghady. Projekt miasta wykonał sam twórca Eurodisneylandu, dlatego miejsce to jest tak niezwykłe i bajeczne.

Znajdziemy tu wiele niecodziennych hoteli położonych na wyspach, a do tego nowoczesne apartamenty w stylu nubijskim. Pola golfowe, ogrody pełne zieleni, uliczki rodem z Wenecji i szumiące wodospady pozwalają na relaks w iście europejskim stylu. Liczne restauracje, kawiarnie, bary, kluby to tylko część szerokiej oferty rozrywkowej proponowanej turystom w El Gounie – rajskiej oazie.

Tu nie można się nudzić. Przyjedź sam lub z rodziną. To kurort, w którym zadbano o rozrywkę dla każdego. Słońce, świeże powietrze, morska woda to nie wszystko co Cię tutaj czeka.

Najlepszy sprzęt oraz profesjonalna obsługa to jest to, z czego możesz skorzystać w różnych ośrodkach związanych ze sportem – kitesurfing, windsurfing, wakeboard, nurkowanie, squash, tenis, sporty motorowe – sam zdecyduj! Spróbuj konnej jazdy po pustyni lub sprawdź swoje umiejętności gry w golfa na 18-dołkowym polu. Każdy znajdzie tu coś dla siebie! Nawet jeśli nie masz ochotę po prostu wypocząć, zregenerować siły i pokrzepić ducha - El Gouna pokaże Ci też swoje drugie oblicze. Odwiedź miasteczko artystyczne, skorzystaj z uzdrowisk światowej klasy, zrelaksuj umysł w klubie 88 lub posłuchaj muzyki na żywo w jednej z lokalnych restauracji. Na koniec dnia wybierz się na wyborną kolację do nowoczesnej Mariny.

Dzielnice

W kolejności z północy na południe:

  • Mangroovy Beach - część El Gouny położona najbardziej na północ. Już niedługo Mangroovy Beach stanie się wyspą, a za nią zostaną wybudowane zielone pola golfowe.
  • Abu Tig Marina - elegancka część miasta, która jest przystanią dla luksusowych łodzi i jachtów. Znajdziesz tu wiele restauracji, sklepów z pamiątkami, a także puby i kluby nocne.
  • Downtown - Sklepiki, restauracje, supermarkety, egipski fast-food, stoiska z owocami i warzywami, przyprawami i wiele innych... Swojska część miasta - idealna na spacery, odkrywanie tajemnic i zakamarków. Tutaj też znajduje się mieszkalna część El Gouny, szpital, biblioteka, uniwersytet, muzeum, apteka, meczet. Nie możesz ominąć części Kafr i Art Village!
  • Golf Villas/White Villas - luksusowe wille i apartamenty położone na błękitnych lagunach. Wkomponowane w krajobraz zielone pola golfowe dodają uroku tej części miasta.
  • Abydos Marina - tutaj znajduje się przystań dla łodzi nurkowych i innych mniejszych motorówek. Zaraz za nią jest lotnisko i kościół.

 

Transport

El Gouna to małe miasteczko, po którym bardzo łatwo się poruszać. Jeśli lubisz spacery, to spokojnie pieszo dotrzesz do najważniejszych miejsc. Dla zaoszczędzenia czasu i energii można skorzystać z kilku opcji transportu. Maksymalnie w ciągu kilkunastu minut dostaniesz się z jednego końca miasta na drugi.

Zdecydowanie najpopularniejszym środkiem transportu są tu Tuk-tuki - maksymalnie 3-osobowe riksze motorowe, znane także w Azji i Ameryce Południowej. Można złapać je na ulicy albo na postojach w Marinie czy Downtown. Przejazd do naszej bazy EASY SURF El Gouna kosztuje 20 (1 osoba) lub 30 (2-3 osoby) funtów egipskich, czyli ok. 4-5 zł. Niezależnie od długości trasy. Tuk-tuka możecie też zamówić w recepcji hotelu lub za naszym pośrednictwem (rano jeździ ich mniej, więc czasem warto się zabezpieczyć, gdy macie konkretne plany). Z bazy Element Watersports kursuje także specjalny bus, który rozwozi kiterów po całym mieście. Cena jak za tuk-tuka.

Możesz skorzystać również z:

  • tradycyjnych taksówek - część z nich nie jest oznakowana - nie przestraszcie się, kiedy ktoś się zatrzyma oferując Wam podwózkę,
  • prywatny transport - firma, z którą współpracujemy, dostarczająca na zamówienie taksówki w cenie tuk-tuka. Możecie skorzystać z tej opcji zamawiając transport u nas w biurze 
  • Shuttle Bus - autobusy kursują z częstotliwością 15min/30min w zależności od trasy. Kilka linii, które objeżdżają całą El Gounę. Bilet jednodniowy to 5le, tygodniowy to 20le. Informacja: El Gouna Info Center.

 

ODWIEDŹ OFICJALNĄ STRONĄ EL GOUNY

 

 

Hotele

Dowiedz się więcej o hotelach - tutaj!

 

Galeria

Na co jeszcze czekasz?


Zadzwoń! +20 120 133 9300

Formularz kontaktowy

Newsletter


Opinie Klientów

Back to Top