Brazylia – kitesurfingowy raj! Relacja z wyjazdu…

Brazylia – kitesurfingowy raj! Brazylia to nie tylko wiatr i słońce. Ma do zaoferowania dużo, dużo więcej! Przeczytajcie relację z naszego jesiennego wyjazdu  do Brazylii i przekonajcie się sami 🙂 A na kolejny wyjazd dołączcie do nas!

Brazylia – kitesurfingowy raj, to przede wszystkim różnorodność!

Kraj, który zajmuję blisko połowę powierzchni Ameryki Południowej oferuje miłośnikom sportów wodnych płaskie laguny, wave na ocenia oraz spływy tzw. downwindy. Co sprawia, że Brazylia nie tylko ze względu na równy, miejscami bardzo silny wiatr, stała się idealnym kierunkiem dla każdego rider’a!

Ilha de Guajiru, czyli spokój, cisza i ogromna laguna pod samym domem

Spot znajduje się dosłownie pod oknami. Nie musisz nawet wstać z łóżka, żeby sprawdzić kto ostatni schodzi na wodę 😉 Pracownicy Pousady Barraca Do Kite są chętni i gotowi do pomocy przez caaaały dzień – napompują Twój latawiec, pomogą wystartować i wylądować kite’a.

W przerwie między poranną i południową sesją możesz uraczyć się zimną, świeżą wodą z kokosa oraz zjeść miskę pysznego Acai 🙂 Taka kombinacja gwarantuje udany dzień!

Brazylia - kitesurfingowy raj

Barra Grande to niezatłoczona laguna oraz ocean pod domkami na palach

Pokochasz to miejsce za równy, stabilny wiatr, którego siła wzrasta popołudniami, za powroty upwind oceanem do pousady oraz za najlepszy stek na świecie 🙂 Na koniec dnia myślisz tylko „Brazylia- kitesurfingowy raj. Nie wracam ;)”

Brazylia - kitesurfingowy raj

Pływamy na rozlewisku rzeki w otoczeniu drzew mangrowców – jest pięknie! Spływamy spod domu oceanem, wracamy pod wiatr lub korzystamy z pomocy wózków ciągniętych przez osiołki.

Atins, czyli słynne pływanie między wydmami

To odcięta od świata miejscówka jest wyjazdem opcjonalnym na naszych dwóch turnusach. W 2018 roku byliśmy tam pierwszy raz i się zakochaliśmy!

Brazylia - kitesurfingowy raj

Jericoacoara – to przede wszystkim downwind’y, wydmy, kafejki i jedne z najpiękniejszych plaż na świecie!

Jericoacoara (w skrócie Jeri) to idealne miejsce na zakończenie pobytu w Brazylii. Dla tych już nieco spragnionych cywilizacji w postaci kafejek, knajpek, imprez będzie to istny raj.

Wiadomo, wszystkie drogi prowadzą do wózków 😉 na plaży w Jeri serwują drinki z wózków z owocami oraz wołowinę, kurczaka, langustynki, ser prosto z grilla. To tutaj kupujemy legendarne „havanasy” i oglądamy zachód słońca z wydmy.

Zwieńczeniem świetnego kite’owego wyjazdu jest impreza na dachu jednego z hoteli – legendarne Rooftop Party z syreną w basenie i występami na żywo.

W Jeri kończymy dwa z trzech organizowanych turnusów – nie możesz tego przegapić 😉

Brazylia – kitesurfingowy raj, jest odwiedzana przez EASY SURF Travel co roku już od 10 lat. Wiemy o tym miejscu więcej niż wszystko! Dołącz do grona stałych i zadowolonych Kursantów 🙂

Brazylia - kitesurfingowy rajBrazylia - kitesurfingowy raj