kitesafari na morzu czerwonym egipt

Czy Kitesafari jest dla początkujących?

Czy Kitesafari jest dla początkujących?

Przy okazji wyjazdów kitesafari wiele się mówi o progres campach czy procampach dla zaawansowanych. Nie znaczy to jednak, że ten wyjazd jest dedykowany tylko dla takich osób. Na naszej łodzi jest instruktor, który zajmie się całkowitym przeszkoleniem osób początkujących. Przeszkoli także tych, które potrzebują tzw. „refreshu”. Ale czy kitesafari poza tym, że się nadaje dla początkujących jest dobrym pomysłem?

Tak! Po pierwsze dlatego, że nauka odbywa się tylko z naszymi najlepszymi instruktorami. Nikt z pierwszej łapanki. Są to instruktorzy z wieloletnim doświadczeniem w naszej bazie, ogromem doświadczenia i uprawnieniami. Wykorzystują łączność radiową lub BB Talkin, więc zawsze masz pewność, że usłyszysz instrukcję co robić.

Po drugie na brzegu zawsze gotowe są Zodiaki, czyli szybkie riby, które wiozą naszych kursantów i instruktorów, gdy tylko jest potrzeba. Nieważne czy zrobisz zrywkę czy oddalasz się od brzegu czy potrzebujesz zmienić deskę czy latawiec. Chłopaki na łodziach ogarniają wszystko w 5 min.

Kolejnym sprzyjającym faktem jest chociażby to, że wieje. I to naprawdę 😉 Nasze kitesafari organizujemy tylko w miesiącach o najlepszych statystykach wiatrowych (maj-czerwiec oraz wrzesień-październik), więc wiatr z reguły hula nam od wschodu do zachodu słońca. Z takim zapasem możesz mieć lekcje nawet 2 razy dziennie. A przy tak odpowiednich warunkach jest duże prawdopodobieństwo, że pod koniec wyjazdu będziesz całkowicie samodzielny. Wyobraź sobie siebie jako niezależnego ridera w takich pięknych okolicznościach przyrody! Będziesz korzystać ze spotu jak cała reszta na własnym zestawie sprzętu 😉

Spoty na Kitesafari

Wybieramy spoty zawsze przy najlepszych piaszczystych wyspach. Wybieramy miejsca gdzie woda to flat, więc żadne fale nie będą przeszkadzać Ci w stawianiu pierwszych kroków na desce. Wyjazdy kitesafari organizujemy już 9 lat także znamy spoty lepiej niż własną kieszeń. Wiemy gdzie jaki piasek, gdzie rafa, na co uważać i gdzie najbezpieczniej się uczyć dlatego na każdym spocie instruktor wskaże wam miejsce odpowiednie do Waszych umiejętności i dobranego ćwiczenia.

Jak widzisz kitesafari jest dla każdego – zaawansowani i początkujący mile widziani, każdy będzie miał swoją opiekę trenerską. Nasze łodzie były już licznie odwiedzane przez pary, gdzie jedno pływało, a drugie dopiero rozpoczynało przygodę. Także wiele razy gościliśmy rodziców z młodzieżą. Tutaj warto tylko być świadomym, że kitesafari to wyjazd, na którym bardzo często wieje mocny wiatr i oznacza to naukę na bardzo małych kite’ach lub nawet przerwanie zajęć ze względów bezpieczeństwa. Dlatego zalecamy mieć na uwadze wagę szczególnie tych młodszych. 40kg to często umowna granica, od której można rozpoczynać szkolenie kitesurfingu, a na spotach o mocnym wietrze nawet 50kg.