Kemping Chałupy 4

Jak bezproblemowo dotrzeć do EASY SURF Chałupy? Praktyczne wskazówki i porady

Bez względu na wybrany środek transportu, istnieje wiele sposobów, aby dotrzeć do EASY SURF Chałupy łatwo i wygodnie.

Marzysz o spędzeniu wakacji na plaży, pływaniu na desce i surferskim klimacie w Chałupach? Oto kilka sprawdzonych wskazówek i life hacków, które pomogą Ci w planowaniu podróży i uniknięciu niepotrzebnych trudności.

PODRÓŻ:

  1. Podróż własnym samochodem: Jeśli wybierasz się przed sezonem (maj, czerwiec bez długich weekendów), podróż autem jest dobrym wyborem. Droga na Hel będzie łatwa i bez korków, a także będzie można swobodnie poruszać się po Półwyspie. W czasie wysokiego sezonu (lipiec, sierpień) jednak mogą występować duże natężenie ruchu i utrudnienia. W takim przypadku warto rozważyć inne opcje, takie jak pociąg lub pozostawienie samochodu na jednym z okolicznych parkingów.
  2. Carpooling (współdzielenie przejazdu): Carpooling to świetny sposób na podróżowanie, szczególnie jeśli podróżujesz samemu lub chciesz poznać innych entuzjastów sportów wodnych. Możesz szukać współpasażerów na stronach internetowych takich jak „Letnie ustawki” na Facebooku lub popularnej aplikacji BlaBlaCar. Dzięki temu będziesz mógł/-ła podzielić koszty podróży i mieć towarzystwo w drodze.
  3. Podróż pociągiem: Podróż pociągiem to kolejna wygodna opcja, szczególnie w sezonie. Bez względu na termin podróży, zawsze jest dostępny bezpośredni pociąg do Chałup lub Jastarni. W czasie sezonu warto kupić bilety z wyprzedzeniem, aby mieć pewność miejsc siedzących. Chociaż może być tłoczno, masz szansę spotkać innych entuzjastów kite- i windsurfingu oraz nawiązać nowe znajomości. W maju, czerwcu i we wrześniu konieczne jest przesiadanie się na pociąg Regio w kierunku Hel na stacji Gdynia Główna.

Kemping Chałupy 4
.

PARKOWANIE:

Jeśli podróżujesz własnym samochodem, istnieje kilka opcji parkingowych w Chałupach i Jastarni. Przed sezonem większość parkingów jest bezpłatna i niestrzeżona. W czasie sezonu warto jednak być przygotowanym na większe trudności. Oto kilka miejsc parkingowych, które warto rozważyć:

  • Kemping Solar, Chałupy 4: Przed sezonem można skorzystać z tego parkingu bezpłatnie. Wysokość opłaty w weekendy wynosi 30 zł za dobę, natomiast w tygodniu opłata nie jest pobierana. W czasie wysokiego sezonu dostępność miejsc może być ograniczona, więc warto rozważyć inne opcje.
  • Parking przy wejściu na plażę nr 10: To płatne miejsce parkingowe znajduje się po lewej stronie drogi między Kempingiem Chałupy 3 a EASY SURF Chałupy. Jest dostępne tylko w sezonie. Spacer z tego parkingu do szkoły surfingu zajmuje około 8 minut.
  • Parking przy stacji PKP Chałupy: Kolejne płatne miejsce parkingowe, które działa w sezonie. Znajduje się nieco dalej od EASY SURF Chałupy, dlatego musisz liczyć się z dłuższym spacerem, około 23 minut. Alternatywnie możesz skorzystać z elektrycznej hulajnogi.
  • Parking Surf Stolica we Władysławowie: Duży płatny parking, który znajduje się zaraz za rondem we Władysławowie. Od tego miejsca potrzebujesz roweru lub hulajnogi, aby dotrzeć do EASY SURF Chałupy, ponieważ odległość wynosi 4 km.
  • Parkowanie w Jastarni: Jeśli zdecydujesz się na parkowanie w Jastarni, musisz skorzystać ze strefy parkowania miasta Jastarnia. Opłatę musisz uiścić w parkometrze. EASY SURF Jastarnia znajduje się po prawej stronie Molo, a miejsca parkingowe są dostępne wzdłuż ulic Mickiewicza i Sychty.

TRANSPORT NA MIEJSCU:

Jeśli planujesz dłuższy pobyt w Chałupach, zalecamy zabranie ze sobą roweru lub hulajnogi. Wypożyczalnie rowerowe są coraz bardziej popularne w Chałupach i Jastarni. Możesz również skorzystać z popularnych aplikacji do wypożyczania hulajnóg, ale pamiętaj, aby je zainstalować przed przyjazdem.

PODSUMOWANIE:

Dotarcie do EASY SURF Chałupy może okazać się całkiem proste i przyjemne, jeśli skorzystasz z odpowiednich środków transportu i będziesz mieć na uwadze praktyczne wskazówki dotyczące parkowania. Bez względu na to, czy wybierasz podróż samochodem, carpoolingiem czy pociągiem, zaplanowanie podróży zgodnie z powyższymi informacjami pomoże Ci uniknąć stresu i cieszyć się fantastycznym czasem spędzonym na falach.

Więcej informacji o dojeździe i parkowaniu znajdziesz na naszej stronie internetowej w sekcjach “Jak dojechać” i “Gdzie zaparkować”.

Do zobaczenia w EASY SURF Chałupy!