Kurs instruktora kitesurfingu!

Jeżeli jesteś miłośnikiem kitesurfingu, na pewno znasz znakomity spot w Chałupach (i nawet nieraz go odwiedzałeś). Ta piękna miejscowość przyciąga miłośników kite- i windsurfingu świetnymi warunkami i wyjątkowymi walorami turystycznymi. Tutaj działa również nasz ośrodek szkoleniowy EASY SURF Chałupy 6, który oferuje m.in. kurs instruktora kitesurfingu. Dlaczego warto wybrać się na takie szkolenie i kto może zostać profesjonalnym instruktorem kite’a?

Zrób kurs instruktora kitesurfingu i odmień swoje życie!

Jeśli zdążyłeś się już zakochać w kitesurfingu, możesz spełnić marzenie milionów ludzi na całym świecie i… połączyć pracę z pasją. Nie ma nic lepszego niż świadomość, że spędzisz kolejny dzień, robiąc to, co uwielbiasz. Dodajmy również, że kurs na instruktora kitesurfingu to znakomita szansa na rozwój zawodowy pod względem stricte finansowym. Innymi słowy: zarobki instruktorów stoją na wysokim poziomie, a do tego łatwo jest znaleźć pracę w tej profesji, gdyż zapotrzebowanie na instruktorów kitesurfingu jest bardzo duże – zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Nie musisz zresztą szukać daleko, by zdobyć pierwsze zatrudnienie. Easy Surf Chałupy 6 może stać się dla Ciebie pierwszym krokiem na nowej ścieżce kariery. Najlepszym uczestnikom proponujemy pracę w naszej szkole EASY SURF El Gouna i EASY SURF Keros. Istnieje też możliwość rozłożenia na raty kosztów kursu instruktora kitesurfingu i późniejszego ich odpracowania. To oznacza, że do rozpoczęcia przygody jako kite instruktor nie potrzebujesz dużych nakładów finansowych.

Na początek – uprawnienia pomocnika instruktora

Kto może zostać instruktorem kitesurfingu? Przede wszystkich pasjonaci! Jeśli jesteś w stanie cierpliwie i szczerze dzielić się swoim sportowym hobby, to znaczy, że praca instruktora to właściwy kierunek dla Ciebie!

Niezbędne jest też spełnienie kilku warunków od strony formalnej. Przede wszystkim najpierw należy mieć ukończony kurs pomocnika instruktora. To pierwszy etap zdobywania nowych kwalifikacji. Szkolenie takie jest przeznaczone dla osób, które ukończyły 16 lat (lub młodszych za zgodą rodziców). Pozwala ono na zapoznanie się z podstawowymi zagadnieniami w pracy instruktora, a następnie zdobycie zatrudnienia jako pomocnik. Polecamy to zajęcie jako sposób na wakacyjny zarobek dla młodych miłośników kitesurfingu. Pomocnik zajmuje się m.in. asekuracją na łodzi motorowej, wspomaganiem instruktora w przypadku dużych grup szkoleniowych oraz przygotowaniem potrzebnego do zajęć sprzętu.

Kolejny krok – kurs na instruktora kitesurfingu PZKite

Ukończony kurs pomocnika i zdany egzamin pozwalają również na przystąpienie do kursu instruktora kitesurfingu PZKite (Polskiego Związku Kiteboardingu). Dodatkowo trzeba mieć ukończone 18 lat i wykazać się umiejętnościami na poziomie 4 PZKite, a więc powinieneś m.in. radzić sobie na zafalowanym akwenie i w granicznych warunkach oraz wiedzieć, jak pływać na switchu czy też wykonywać prosty skok.

Na tym etapie kariera rozpoczyna się na dobre. Uprawnienia instruktora PZKite na poziomie 1 pozwalają na samodzielne prowadzenie zajęć indywidualnych i grupowych na wszystkich poziomach zaawansowania. Instruktor ma też uprawnienia do wystawiania certyfikatów i kart kiteboardera (otrzymując przy tym prowizje).

Ponadto instruktor kitesurfingu otrzymuje pomoce dydaktyczne i metodyczne, pozwalające na sprawniejsze prowadzenie kursów. Dodajmy, że kurs na instruktora kitesurfingu może być refinansowany przez szkoły z licencją PZKite. Inaczej mówiąc, otrzymując dofinansowanie na kurs od szkoły organizującej kurs, możesz je później w niej odpracować, jednocześnie zbierając cenne doświadczenie.

Jak widzisz, nie trzeba wiele nakładów finansowych ani czasu poświęconego na formalności, by zostać instruktorem kite. Najważniejsze jest zaangażowanie i sportowa pasja. Jeśli masz jedno i drugie, wybierz się do EASY SURF i zdobądź uprawnienia, przy okazji korzystając z uroków doskonałego spotu w Chałupach!