Kurs kitesurfingu - grupowy czy indywidualny?

PL: Kurs kitesurfingu – indywidualny czy grupowy?

Jeśli już zdecydowaliśmy się na ten krok i zaczynamy przygodę z kite’m, ale wciąż wahamy się jaki wybrać kurs kitesurfingu – indywidualny czy grupowy, warto przeczytać co mamy na ten temat do powiedzenia.

Kurs kitesurfingu

Kurs kitesurfingu – indywidualny czy grupowy?

Pierwszym wyborem przed jakim stają wszyscy jest właśnie wybór pomiędzy kursem solo, a kursem w grupie. Zarówno pierwszy, jak i drugi mają wiele plusów i kilka wad – zatem zapraszamy do naszego krótkiego opisu poniżej.

Razem czy osobno?

Kurs kitesurfingu w grupie

Jeśli pójdziemy za powiedzeniem “w grupie raźniej”, to nie pomylimy się, że przedkłada się to również na naukę kitesurfingu. Kursy grupowe trwają dłużej, niż indywidualne, a ćwiczenia wykonywane są na zmianę z partnerem z grupy. Nie tylko masz wtedy czas na zaobserwowanie techniki, podczas gdy partner wykonuje ćwiczenie.

Kurs kitesurfingu

Kurs kitesurfingu w grupie 2 – osobowej.

Co więcej, wtedy właśnie można na spokojnie przeanalizować z instruktorem błędy czy sukcesy partnera, a udzielone uwagi wprowadzić w życie przy kolejnej próbie. Nieocenionym walorem kursu grupowego jest wzajemna motywacja. Kitesurfing jest sportem pasjonującym i wasze zaangażowanie podczas kursu przyjemnie jest dzielić z kimś, kto przeżywa dokładnie to samo. Wzajemne opisywania wrażeń „na żywo”, wspólne sukcesy jak i frustracje zawsze miło jest przekazywać osobie, która ma takie same doświadczenia. Warto dodać, ze grupowe kursy kitesurfingu we wszystkich szkołach EASY SURF  to maksymalnie 2 osoby w grupie!

Indywidualny Kurs Kitesurfingu

Najchętniej wybierany kurs przez osoby, które mają tylko “chwilę” na ukończenie kursu. Przy kursie indywidualnym instruktor skupia całą uwagę na jednym kursancie, co pozwala na szybki progres, ale wymaga również pełnego zaangażowania od kursanta. Kurs taki trwa krócej i nie ma konieczności dzielenia się sprzętem z partnerem z grupy.

Kurs kitesurfingu

Indywidualny kurs kitesurfingu

Warto jednak pamietać, że wymaga on silnej motywacji ze strony studenta, gdyż przy kursie indywidualnym nie ma czasu na odpoczynek i analizę błędów. Szczególnie polecany osobom zmotywowanym, oczekującym szybkich efektów w krótszym czasie.

Zdecyduj i rozpocznij przygodę z kitem

Podsumowując wybraliśmy walory i wady kursu indywidualnego oraz grupowego. Jeśli już podejmiecie decyzję to nie pozostaje Wam nic tylko rezerwować kurs i odliczać dni – pamiętajcie w EASY SURF rezerwując online otrzymujecie 10% rabatu! Kitesurfing z pewnością pozytywnie wywróci Wasze życie do góry nogami. Od teraz każdą wolną chwilę poświęcicie planowaniu wyjazdów kitesurfingowych. Kto wie – być może z kimś, kto razem z Wami zapisze się na kurs!

Kurs kitesurfingu - indywidualny czy grupowy?

Kurs kitesurfingu – indywidualny czy grupowy?

Kurs grupowy – plusy i minusy

+ możliwość bezpośredniej analizy sukcesów i błędów partnera

+ możliwość odpoczynku, wzajemna motywacja oraz asekuracja w grupie

+ dłuższy czas trwania kursu

+ niższa cena

– oczekiwanie, aż partner wykona swoją część ćwiczeń

Kurs indywidualny: plusy i minusy

+ intensywny kurs, podczas którego instruktor skupia się w 100% na 1 kursancie

+ krótszy czas trwania kursu

+ brak konieczności oczekiwania na partnera

– brak możliwości odpoczynku

– brak możliwości i analizowania błędów

– wyższa cena