Kurs kitesurfingu – grupowo czy indywidualnie?

Kurs kitesurfingu – grupowo czy indywidualnie?

Kurs kitesurfingu grupowo czy indywidualny? To drugie pytanie, które pojawi się zaraz po decyzji rozpoczęcia nauki kitesurfingu. Odwieczny dylemat każdego rozpoczynającego przygodę z kitesurfingiem. Kurs grupowy i indywidualny różni się czymś więcej niż ceną. Sprawdź jakie są wady i zalety obu form szkolenia 🙂

kurs grupowy – czy jest lepszy od kursu indywidualnego?

Kurs kitesurfingu grupowy jest super opcją na rozpoczęcie nauki kitesurfingu zawłaszcza, jeśli podjęliście taką decyzję wspólnie z siostrą, bratem, partnerem, mamą, wujkiem. Pozwoli Wam miło i aktywnie spędzić czas.

Pierwsze 2 godziny kursu kitesurfingu to wprowadzenie teoretyczne i nauka sterowania latawcem, które całkowicie komfortowo i bez starty czasu możecie zrobić wspólnie. Na tym etapie nie ma jeszcze ćwiczeń, które wymagają odpłynięcie i powrotu do instruktora. Nie pojawia się również kryterium wagi, o którym poniżej.

Nauka indywidualnie

Indywidualny kurs grupowy w szkole EASY SURF Chałupy (oraz Jastarnia) prowadzimy maksymalnie w grupie dwu osobowej co pozwala na efektywną naukę. Jest to świetna opcja dla wszystkich osób ze słabszą kondycją. Będąc w parze możecie odpocząć czekając, aż druga osoba wykona ćwiczenie, porozmawiać z instruktorem o tym co jest dobrze, co źle zrobione, czyli zweryfikować nawzajem swoje błędy i coś sobie podpowiedzieć.

Kurs grupowy pozwala również zaoszczędzić pieniądze – przykładowo w EASY SURF Chałupy pierwszy poziom (IKO 1) trwa grupowo 5 godzin, za które każdy z Was zapłaci 770 zł. Opcja indywidualna to 920 zł za 4 godziny.

Kurs kitesurfingu - grupowo czy indywidualnie?

Kiedy wybrać kurs indywidualny?

Jeśli zależy Wam na szybkim postępie lub ciężko Wam zgrać godziny lekcji z innymi osobami, to kurs kitesurfingu indywidualny będzie strzałem w dziesiątkę! To również dobry wybór na etapie nauki startów z wody. Dlaczego? To moment, kiedy odpływacie od instruktora na coraz większe dystanse, przez co przerwy się wydłużają, a że już kilka lekcji wcześniej złapaliście kitesurfingowego bakcyla, to coraz mniej chętnie dzielicie się latawcem z drugą osobą 😉

Kurs indywidualny to właściwa odpowiedź na Wasze wątpliwości „czy mogę przyjechać na kurs sam/a”. Jasne, że tak!

Czy kurs kitesurfingu grupowy ma jakieś ograniczenia?

I tak i nie. Pierwszy etap nauki, nie ma żadnych ograniczeń. Jest to wprowadzenie teoretyczne i nauka starowania latawcem. Przechodząc do nauki body dragów, czyli ciąg przy pomocy latawca, uczenia się generowania mocy latawcem, nauki startów z deską czy pływania pod wiatr znaczenie zaczyna mieć Wasza waga. Rozmiar latawca dobiera się zależnie od siły wiatru oraz wagi kursantów. Dlatego zarówno ze względów bezpieczeństwa, jak i efektywności zajęć różnica wagi nie powinna przekroczyć 10 kg.

Kurs kitesurfingu - grupowo czy indywidualnie?

Nie martwcie się! Nie ma żadnego problemu, aby rozpocząć naukę od kursu kitesurfingu grupowego i po pierwszych godzinach kontynuować na zajęciach indywidualnych.

Sprawdź jak zacząć naukę na kitesurfingu!

Wady i zalety kursu grupowego oraz indywidualnego

Jako podsumowanie przygotowaliśmy zestawienie plusów i minusów obu form kursu kitesurfingu 🙂

Kurs kitesurfingu - grupowo czy indywidualnie?

Kurs grupowy – zalety

+ zaoszczędzone pieniądze,

+ idealne rozwiązanie na pierwszy etap kursu,

+ zaoszczędzony czas przy nauce teorii i sterowania latawcem,

+ wzajemna weryfikacja błędów,

+ odpoczynek kiedy druga osoba wykonuje ćwiczenia.

Kurs grupowy – wady

–  ograniczenie wagowe od etapu zajęć w wodzie,

–  konieczność wymieniania się z drugą osobą latawcem – uciążliwe od etapu startów z deską.

Kurs indywidualny – zalety

+ uwaga instruktora skupiona na jednej osobie,

+ nie ma konieczności dopasowania godzin zajęć z innymi osobami,

+ przy etapie startów z deską pływamy całe zajęcia, bez konieczności dzielenia się latawcem,

+ szybki postęp,

+ nie ma ograniczenia wagowego.

Kurs indywidualny – wady

– cena,

– zmęczenie,

– brak motywacji ze strony drugiej osoby.

Wiecie już, który kurs kitesurfingu wybierzecie? 🙂 Niezależnie od formy i długości kursu przy rezerwacji online macie 10% rabatu!