PL: Nauka windsurfingu – jak pływać rufą do przodu?

Nauka windsurfingu wielu osobom wydaje się być dość trudna – już na samym początku chcemy Wam obiecać, że wcale nie musi tak być. Warto jednak pamiętać o kilku podstawowych rzeczach zaczynając stawiać pierwsze kroki na desce. Po pierwsze dobrze dobrany spot – najlepiej taki z równym wiatrem i płytką wodą. Po drugie doświadczony, cierpliwy instruktor! Po trzecie odpowiednio do warunków dobrany sprzęt, z którym nie będziecie musieli walczyć. Te elementy, mają ogromny wpływ na szybkość robionych przez Was postępów i znacznie mogą ułatwić bądź utrudnić Wam życie 😉

Fin First – czyli jak pływać rufą do przodu!

Dziś przygotowaliśmy dla Was kolejną dawkę windsurfingowej wiedzy i kolejny manewr do opanowania! W tutorialu, nasz instruktor Adam pokazał i opowiedział o pływaniu rufą do przodu czyli manewrze Fin First.

Jak pewnie większość osób wie, rufa to tylna część deski. Na jej podstawie znajduje się tzw. fin, bądź inaczej mówiąc statecznik. Jest to jeden z elementów, który umożliwia kontrolę deski na wodzie. Pływając na płytkich akwenach często zdarza się zahaczyć finem o dno. Aby nie zniszczyć statecznika oraz szybko i sprawnie wypłynąć z płycizny warto opanować umiejętność pływania rufą do przodu- czyli „Fin First”!