PL: Windsurfing dla dzieci

Dziś chciałem przybliżyć Wam temat jakim jest windsurfing dla dzieci.

W tym tekście znajdziecie odpowiedzi na pytania między innymi czy istnieje dolna granica wieku przy rozpoczęciu przygody z windsurfingiem, jak wygląda szkolenie najmłodszych i jakie mają oni z tego korzyści. Różne opcje dostępne w Easy Surf Center nie będą już dla Was tajemnicą!

Kiedy zacząć przygodę z windsurfingiem?

Od razu rozwiewam wątpliwości! Kwestia dolnej granicy wieku to sprawa mocno indywidualna. Dzieci dorastają i rozwijają się różnie, jednak zakładać można, że 6-7 lat to wiek, w którym dziecko jest w stanie samemu okiełznać równowagę na desce i ciężki jak dla niego pędnik.

Nic nie stoi jednak na przeszkodzie żeby zacząć dzieci oswajać z wiatrem i wodą już troszkę wcześniej. W większości przypadków nie może być mowy o samodzielnym windsurfingu, ale nawet zabawy z samą deską i ćwiczenie równowagi na wodzie będą stanowiły ogromną wartość dodaną na przyszłe lata, i takiemu dziecku na pewno łatwiej będzie robić postępy w przyszłości. Dla przykładu, że windsurfing dla dzieci jest możliwy od najmłodszych lat zobaczcie filmik, na którym dzielnie ze sprzętem radzi sobie nawet dwoje fantastycznych czterolatków !

Trzeba jednak pamiętać, że w pierwszych krokach malucha na desce najważniejsza jest przede wszystkim dobra zabawa, i to dziecko samo musi chcieć chodzić na lekcje i zajęcia. Inaczej bardzo łatwo o negatywne nastawienie i zrażenie się na lata do tego wspaniałego sportu. A tego wszyscy chcemy unikać 🙂

Windsurfing dla dzieci w Easy Surf Center

Oprócz wykwalifikowanej kadry, która posiada wieloletnie doświadczenie w szkoleniach windsurfingowych dla dzieci, szkoła windsurfingu Easy Surf posiada bogatą ofertę dla najmłodszych adeptów windsurfingu!

Najlepszą opcją na windsurfing dla dzieci w wieku 4-7 są kursy indywidualne. Najmłodsi potrzebują najwięcej uwagi i towarzyszenia na każdym kroku. To właśnie wtedy wraz z instruktorem najmłodsi przełamują pierwsze lęki i biją pierwsze rekordy. Całą ofertę dotyczącą kursów windsurfingu dla dzieci znajdziecie tutaj.

Dla tych nieco większych dzieci pojawia się kolejna ciekawa opcja a mianowicie obozy Kid Camp.

Tutaj dzieci mają możliwość szkolenia się w grupie co sprzyja nawiązywaniu ciekawych znajomości i świetnej zabawie zarówno na wodzie jak i poza nią.

Atrakcje obozu Kid Camp:

  • zakwaterowanie (do wyboru: namioty, przyczepy i pokoje na terenie bazy)
  • wyżywienie
  • szkolenie windsurfingu ( 2x2h dziennie )
  • inne atrakcje związane z wodą (skimboard, surf, SUP, atrakcje motorowodne)
  • piłkarzyki, batut, siatkówka, rzutki, badminton i cała masa innych atrakcji nie związanych z wodą.

Wszystkie oferty z dokładnymi opisami oraz cenami znajdziecie na naszej stronie.

Serdecznie zachęcam do rezerwacji miejsc na obozach i kursach. Do zobaczenia na wodzie 🙂