Wyjazdy Kitesurfingowe i Windsurfingowe - Najczęściej zadawane pytania | Travel - EASY SURF

FAQ

Wyjazdy Kitesurfingowe i Windsurfingowe - Najczęściej zadawane pytania

 

 1. Jak zarezerwować wyjazd?

Zapoznaj się z naszą ofertą. Gdy już wybierzesz miejsce, w które chcesz lecieć wypełnij formularz rezerwacyjny lub użyj przycisku "zapytaj o ofertę". Ceny, które prezentujemy na stronie są cenami orientacyjnymi, po wysłaniu zapytania nasz pracownik sprawdzi aktualną cenę wycieczki dla preferowanego przez Ciebie miasta wylotu. Aktualną ofertę otrzymasz na maila podanego w formularzu. Po jej akceptacji dokonamy wstępnej rezerwacji, która będzie ważna od kilku do nawet 48 godzin. W tym czasie będziesz musiał/a podpisać przygotowaną przez nas umowę a jej skan odesłać mailem. Konieczna będzie również wpłata zaliczki lub całości za wyjazd. Gdy otrzymamy od Ciebie podpisaną umowę i potwierdzenie przelewu to potwierdzimy rezerwację. WAŻNE jest aby zdążyć z formalnościami przed upływem ważności wstępnej rezerwacji. W innym wypadku ryzykujemy, że ktoś inny wykupi Twoje miejsce w samolocie lub hotelu.

 

2. Kiedy należy zapłacić za wyjazd?

Wszystko zależy od tego ile dni pozostało do wylotu w momencie zakładania rezerwacji. Jeśli rezerwujesz na mniej niż 30 dni przed wylotem to konieczna będzie zapłata całości za wyjazd w momencie podpisywania umowy. Jeśli do wylotu pozostało więcej niż 30 dni, z reguły konieczna będzie zapłata zaliczki (około 30% zależnie od touroperatora) a następnie dopłata pozostałej części na 30 dni przed wylotem. Informację o terminach i wysokościach poszczególnych płatności znajdziesz na przesłanej przez nas umowie. Poza tym nie musisz się martwić - jeśli Ty zapomnisz o wpłacie, my Ci o niej przypomnimy!

 

3. Ile mam czasu na podpisanie umowy i przesłanie zaliczki?

Wszystko zależy od ilości dni pozostałych do wylotu oraz ilości miejsc w samolocie. Poinformuje Cię o tym nasz pracownik w momencie założenia wstępnej rezerwacji. Jeśli do wylotu jest więcej niż miesiąc to najprawdopodobniej będziemy mieli od 24 do 48 godzin na załatwienie formalności. W tym czasie nasze miejsca są "trzymane" i nikt nie może ich nam podkupić. Jeśli jest to oferta last minute, lub pozostało niewiele miejsc w samolocie, to bywa że załatwić formalności musimy w ciągu 2 godzin.

 

4. Ile czasu przed wylotem muszę stawić się na lotnisku?

Przeważnie są to 2-3 godziny przed wylotem. Informacja ta zawarta będzie na Twojej umowie wyjazdu.

 

5. Kiedy zostanę poinformowany/a o godzinach wylotu?

Bardzo często w momencie zakładania rezerwacji godziny lotu nie są podane. Wynika to z tego że loty czarterowe "wypuszczane" są w "lukach" pomiędzy lotami rejsowymi, które muszą wylecieć o określonej godzinie. Tour operator musi potwierdzić godziny lotu najpóźniej na 24 dzień przed dniem wylotu. Najczęściej godziny lotu są znane 2-3 dni przed wylotem. Pracownik naszego biura skontaktuje się z Tobą aby je finalnie potwierdzić. Godziny lotu powrotnego znajdziesz na tablicy ogłoszeń w recepcji hotelu.

 

6. Z jakimi dokumentami mam zgłosić się na lotnisku i w hotelu?

Po dokonaniu rezerwacji, na kilka dni przed wylotem otrzymasz od nas lub od tour operatora potwierdzenie godzin wylotu i dokumenty podróży. Wydrukuj je koniecznie i zabierz ze sobą na lotnisko. Obecnie odprawa na lotnisku dokonywana jest za pomocą paszportu i zwykle nie trzeba okazywać dodatkowych dokumentów. Nie mniej jednak może się to zdarzyć i lepiej je mieć ze sobą.

Uwaga! Zabierz dokumenty podróży także w drogę powrotną - aby wejść na niektóre lotniska trzeba czasami okazać dokument podróży i paszport, bez których nawet nie wejdziesz na terminal odlotów!

 

7. Jak zarezerwować szkolenie kitesurfingu, windsurfingu lub wypożyczenie sprzętu?

Gdy już wybierzesz miejsce wyjazdu z naszej oferty i założymy dla Ciebie rezerwację wycieczki wtedy nasz pracownik przeprowadzi proces rezerwacji szkolenia. Cennik kursów i wypożyczeń przeważnie podany jest w naszej ofercie, kliknij "rezerwuj" przy wybranym szkoleniu jeśli jesteś zdecydowany na konkretną usługę. Jeśli nie wiesz jaki kurs lub sprzęt wybrać - skontaktuj się z nami a pomożemy Tobie wybrać najlepszą ofertę. Płatność za kursy dokonywana jest w Polsce, na konto wskazane przez naszego pracownika.

 

8. Chciałbym/chciałabym zabrać własny sprzęt. Ile to kosztuje i co muszę zrobić? 

Wiele zależy od tego jaki to sprzęt. Przede wszystkim musimy zgłosić jego przewóz do linii lotniczych. Każda trasa i linia lotnicza ma swój indywidualny cennik. Przeważnie przewóz sprzętu kitesurfingowego to koszt od 40 do 120 euro / w jedną stronę a windsurfingowego od 60 do 150 euro / w jedną stronę. W zależności od miejsca wyjazdu lub przewożonego sprzętu konieczne jest zamówienie specjalnego transferu, gdyż autobus z biura podróży ma prawo odmówić zabrania sprzętu sportowego. Dlatego przed podjęciem decyzji o zabraniu własnego sprzętu skontaktuj się z nami a my doradzimy jakie rozwiązanie jest najlepsze dla danego miejsca. 

 

9. Co jeśli zarezerwowałem szkolenie w Waszej szkole EASY SURF El Gouna (lub EASY SURF Chałupy lub Jastarnia), a nie będzie wiało lub nie zdążę go dokończyć?

Nic nie tracisz! Otrzymasz od nas bezterminowy voucher i będziesz mógł dokończyć kurs przy kolejnej wizycie w EASY SURF El Gouna lub w naszej szkole EASY SURF Chałupy lub EASY SURF Jastarnia na Półwyspie Helskim. Trzy szkoły, jedna wspólna firma - Ty wybierasz.

 

10. Czy ubezpieczenie turystyczne, które jest w pakiecie z wycieczką chroni mnie od kosztów leczenia urazów nabytych na kitesurfingu lub windsurfingu? 

Nie. W pakiecie z wycieczką zawarte jest podstawowe ubezpieczenie turystyczne. Aby ubezpieczyć się od sportów wysokiego ryzyka lub sportów ekstremalnych konieczne jest wykupienie dodatkowego ubezpieczenia, którego cena waha się od około 40 zł do około 170 zł za tydzień. Podczas rezerwacji na pewno zaproponujemy Tobie dodatkowe ubezpieczenie, najlepsze dla danej destynacji.

 

11. Jesteście małym biurem z Poznania. Jaką mam pewność, że nie zbankrutujecie, a ja utknę gdzieś w ciepłych krajach lub nie odzyskam swoich pieniędzy?

100%. Ponieważ nie jesteśmy organizatorem tylko agentem - pośrednikiem dużych, licencjonowanych i sprawdzonych tour operatorów takich jak: ITAKA, Exim Tours, Sun & Fun, Best Reisen Group, Wezyr Holidays oraz wielu innych. Rezerwując u nas kupujesz wyjazd od jednego z wcześniej wymienionych, dużych i sprawdzonych organizatorów, posiadających niezbędne koncesje i ubezpieczenia.

 

12. Dlaczego zarezerwować wyjazd u Was a nie bezpośrednio u organizatora?

U organizatora czy przez wielkie portale nie będziesz mieć okazji porozmawiać o kitesurfingu czy windsurfingu. A my z chęcią o tym porozmawiamy, w końcu najbardziej zależy nam na Twoich udanych wakacjach i zawsze stawiamy to na pierwszym miejscu. Staramy się tak dobrać spot, szkołę, instruktorów by Twoje wakacje były maksymalnie wykorzystane! Potrafimy powiedzieć ile zapłacisz za quiver, wiemy gdzie warto wziąć taksówkę, w jakich językach możesz zarezerwować kurs w danym miejscu i wiele innych smaczków, których inni po prostu nie wiedzą - lepiej żebyś poznał je zanim zaczniesz się denerwować - w końcu jedziesz na wakacje ;)

Poza tym jesteśmy tzw. "multiagentem" co znaczy że mamy umowę z wieloma biurami. Zatem po pierwsze rezerwując u nas zapłacisz DOKŁADNIE tyle samo co rezerwując u touroperatora. Po drugie, ponieważ mamy dostęp do systemów rezerwacyjnych jesteśmy w stanie szybko sprawdzić, który organizator posiada najkorzystniejszą cenowo ofertę do wybranego przez Ciebie hotelu. Dlatego  z nami na pewno nie przepłacisz. Dodatkowo pomożemy Ci zarezerwować kurs lub wypożyczenie sprzętu!

 

 

Lubimy doradzać - odezwij się do nas!


Zadzwoń! +48 513 020 574

Newsletter

Opinie Klientów

Back to Top