Wyjazd do Hamaty - szkolenia kitesurfingu EASY SURF Hamata

Egipt - Hamata

już od: 2818 zł
27.04 - 4.05.2024

Rajski kitesurfing z dala od turystów!

Kitesurfingowa majówka
w EASY SURF Hamata

EASY SURF Hamata to nasze najnowsze dziecko ;) Zakochaliśmy się w tym miejscu od pierwszej wizyty i z pełnym przekonaniem postanowiliśmy urządzić tu ekstra Majówkę dla Was! To wyjazd w formie grupowej, gdzie oferujemy coś więcej niż tylko wspólne pływanie, ale przede wszystkim spędzamy czas razem. Co najważniejsze to wyjazd dla każdego bez względu na poziom umiejętności! Dla samodzielnych riderów przygotowaliśmy atrakcje, które podniosą ich poziom, a także dowiedzą się ciekawych kite nowinek. Dla początkujących zaś mamy stałą i profesjonalną kadrę instruktorów EASY SURF, którzy wyszkolą każdego od A do Z ;) 

 

Zbierz swoją ekipę lub dołącz do grona zajawkowiczów, którzy już zapisują się do naszej Majówy ;) My zajmiemy się całą resztą od strony organizacyjnej! Spodziewaj się super surf atmosfery, którą tworzymy w przyjaźni z lokalesami. Poznasz perłę południowego Egiptu z najlepszym spotem na wyciągniecie ręki!

Majówka z nami to:

 • pływanie/lekcje na perfekcyjnym spocie (płasko, żadnej rafy, piasek na dnie, dużo przestrzeni),
 • polscy instruktorzy EASY SURF,
 • darmowe warsztaty teoretyczne z prawa drogi i bezpieczeństwa na wodzie,
 • darmowe zajęcia self rescue,
 • alternatywne zajęcia, gdy zabraknie wiatru (np. quady, snorkeling, nurkowanie) - dodatkowo płatne.

Do tego dodajemy kompleksową organizację Waszego wyjazdu - tym zajmie się nasze biuro podróży EASY SURF Travel. Bo prawdziwe wakacje to takie, na których o nic się nie martwicie.

* Program jest orientacyjny i może ulec zmianom ze względów niezależnych od organizatora, tj. np. warunków wiatrowych. Minimalna liczba osób wymagana do wyjazdu opiekuna grupy to 5 osób.

 

Spot w Hamacie

To malownicza strefa otoczony mangrowcami, woda tutaj jest płaska. A do tego 100% piaszczystego dna, co w Egipcie jest niespotykane. Możesz zapomnieć o butach ;) Co więcej, panuje tutaj stabilny ciepły wiatr termiczny wiejący praktycznie 12 miesięcy w roku. Na miejscu wypożyczysz sprzęt, skorzystasz ze storage’u i odbędziesz swoje kitesurfingowe szkolenie pod okiem naszych instruktorów z EASY SURF! O szczegółach Hamaty przeczytasz tutaj

Zjedź niżej, wybierz dogodny hotel i do zobaczyska! 

 

3 powody by zakochać się w Hamacie!

1

Boso w Morze Czerwone!

Zdecydowana przewaga piaseczku na dnie sprawia, że można tu pływać bez butów. Twoim stopom nie zagrozi tu rafa ani ostra muszelka, czy kamień. Bezstresowe pływanie! Laguna jest rozległa i raczej świeci pustkami ;) Świeci też słońce - ba! Cały rok. A temperatury są wyższe niż na północy Egiptu, dzięki czemu nawet w grudniu nie musisz wbijać się gruby neopren.

2

Slow life balance w Egipcie!

Kojarzysz z bajek piękne oazy po środku pustyni? To nie fatamorgana! Hamata owiana legendą jest miejscem nietkniętym masową turystyką. Miejsce zbudowane w poszanowaniu natury z własnym zapleczem energetycznym, zbiornikami wody oraz ekologiczną uprawą warzyw. Tutaj naprawdę odpoczniesz ;)

3

Prawdziwy surf klimat!

Pływaj i spędzaj czas w gronie zajawkowiczów! Każdy kto do Nas dociera ma wspólny cel - cieszyć się kitesurfingiem! ;) Podczas wyjazdów grupowych właśnie takich ludzi poznasz. Ponadto atmosfera bazy Kite-Village to iście surferski klimat. Nieważne czy się uczysz czy już latasz. Tutaj każdy czuje się dobrze!

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Miejsce - Hamata

Egipt to nie tylko zatłoczona Hurghada i iście europejska, luksusowa El Gouna. Malownicza i spokojna Hamata to alternatywa na naprawdę komfortowe pływanie i błogi relaks. Hamata położona jest 1,5-2h jazdy taksówką od lotniska w Marsa Alma, tuż przy Parku Narodowym Wadi el Gemal, gdzie życie płynie spokojnie i w poszanowaniu natury. Próżno tu szukać sklepów i barów nastawionych na masowych turystów. Nocą można bez przeszkód podziwiać rozgwieżdżone niebo nad Nubijską Pustynią, gdyż wokół nie widać świateł typowych dla dużych ośrodków. W samym Kite-Village zatrzymują się wyłącznie kitesurferzy różnych narodowości. To naprawdę unikalne miejsce na skalę światową.

Polecamy to miejsce jako przyjazne rodzinom z dziećmi, pasjonatom kitesurfingu i wszystkim tym, którzy szukają pięknego, dziewiczego, nietkniętego masową turystyką Egiptu.

Dlaczego polubisz nasz spot?

Tutaj bez obaw można pływać i szkolić się bez butów. Dno jest piaszczyste, bez muszelek i kamyków. To mega istotne zwłaszcza dla początkujących, którzy na początku sporo chodzą po dnie. Do tego rozległa laguna z płaską i płytką wodą – ten stan utrzymuje się przez cały dzień, spot działa niezależnie od pływów

Spot podzielony jest na dwie strefy: część dla pływających samodzielnie, która znajduje się w górę wiatru od strefy dla osób uczących się pod okiem instruktora. Każdy odnajdzie tu komfort pływania!

Początkujący kursanci pokochają to miejsce za rozległą, ciągnącą się kilkaset metrów przestrzeń z płaską wodą do pasa. Średnio- i zaawansowani riderzy zakochają się w stabilnym, ciepłym wietrze oraz w cudownym flacie. Dzięki temu, że spot działa zarówno przy przypływie jak i odpływie, nie musicie swojego pływania czy przerwy obiadowej planować. Pływamy kiedy chcemy, przez cały dzień!

 
Fakty:
 • piaszczyste dno,

 • zachwycająca lazurowa i ciepła woda do pasa,

 • przestronna, niezatłoczona laguna z płaską wodą,

 • stabilny, ciepły wiatr o sile 12-30 węzłów – idealny do nauki i robienia progresu,

 • kierunek wiatru: rano przed godz. 11 lekki side-off shore, w ciągu dnia side shore (wzdłuż brzegu) skręcający na side-on shore pod koniec dnia

 • pianka? Tylko czasami ;)

  grudzień - luty: długa pianka 2/3, 4/3 lub krótka z długim rękawem
  marzec - kwiecień i listopad: krótka pianka
  maj – październik: szorty, lycra, ew. krótka pianka 1-2 mm

 • zapewniona asekuracja na spocie.

 

EASY SURF Hamata

EASY SURF Hamata znajduje się w bazie Kite-Village. Upodobali ją sobie kitesurferzy zarówno z Europy, jak i z całego świata. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że na dnie znajduje się wyłącznie piasek, co w Egipcie nie zdarza się często. Poza tym baza tworzy wyjątkową atmosferę "slow-life" i każdy tutaj jest prawdziwym pasjonatem kite i natury. Baza jest dokładnie na spocie nad samą wodą

Baza Kite-Village oferuje:

 • usługę storage’u i rescue,
 • kompresory oraz beach boy’ów, asystujących przy pompowaniu, startowaniu i lądowaniu latawców,
 • toalety i prysznice oraz przebieralnie,
 • sklep, gdzie można kupić przekąski, pamiątki i kartę SIM
 • gabinet masażu,
 • chill out strefę,
 • bar i restaurację, 
 • duży górny taras,
 • zacienioną strefę relaksu.

Tam również znajduje się niewielki butikowy hotel składający się z 35 klimatyzowanych bungalowów. Dysponuje on dużą, przyjemnie urządzoną przestrzenią wspólną, a także strefą Wellness i Spa. Obiekt położony jest na Pustyni Nubijskiej, gdzie nie zaznasz tłoków czy przypadkowych turystów. To prawdziwa perełka południowego Egiptu! Kompleks zlokalizowany jest przy samym spocie, a z tarasów bungalowów można zobaczyć, czy w powietrzu są już latawce. Hotel zaprojektowano w poszanowaniu dla środowiska naturalnego i wyposażono we własne zaplecze energetyczne, ze zbiornikami wody oraz ekologiczną uprawą warzyw a także mini hodowlą zwierząt.

Na terenie Kite-Village znajdują się także:

 • restauracja, gdzie serwowane są śniadania i obiado-kolacje w formie bufetu,
 • bar i strefa odpoczynku ze stołem do ping-ponga, bilard, piłkarzyki,
 • siłownia i dwie sauny,
 • wewnętrzne patio z fotelami i miejscem do wyświetlania videoanaliz na ekranie rzutnika.

Naucz się kitesurfingu!

Wyjazd do Hamaty to doskonała okazja byś nauczył/a się pływać na kitesurfingu, wszak jest to Kite Wioska ;) Ciesz się perfekcyjnymi warunkami szkoleniowymi (płaska, płytka i ciepła woda, równy wiatr), profesjonalnymi instruktorami oraz dużą ilością dni wietrznych. Istnieje ogromna szansa, że z wakacji wrócisz jako samodzielny/a kitesurfer/ka! Uczyć Cię będą polscy instruktorzy* znani i lubiani z El Gouny czy naszych polskich szkół w Chałupach i Jastarni ;) W zależności od tego co wybierzesz zajęcia będą odbywały się indywidualnie lub w 2-osobowej grupie. Ze względu na jakość zajęć NIE UCZYMY w większych grupach.

Zarezerwuj szkolenie przed przyjazdem i skorzystaj z cen PROMO, aby zaoszczędzić i zagwarantować sobie miejsce w grafiku!

Kitesurfing traktujemy na serio – to nie tylko nasza pasja, ale przede wszystkim nasza praca. Dbamy o to by Twoje szkolenie było przyjemne, skuteczne i bezpieczne! Zaufaj nam, wiemy jak sprawić żebyś pokochał/a latawiec i deskę tak samo jak my… ;)

Szkolenie prowadzone będzie zgodnie ze standardami międzynarodowej organizacji IKO - International Kiteboarding Organization. Po ukończeniu kursu otrzymasz kartę IKO, która potwierdza Twoje umiejętności oraz upoważnia do wypożyczania sprzętu w bazach na całym świecie.

Jeżeli nie wiesz jaki kurs wybrać to napisz do nas - pomożemy Ci podjąć właściwą decyzję! Możemy podpowiedzieć Ci na bazie tysięcy przeprowadzonych kursów, że jeżeli zaczynasz dopiero swoją naukę to potrzebujesz  min. 12 godzin w grupie / 10 godzin indywidualnie by zacząć startować na desce - a to właśnie ten etap jest pierwszym, który wynagradza trudy i włożony od początku wysiłek!

 

Kursy z EASY SURF Hamata

  Kurs 2-osobowy Kurs indywidualny
  Czas Cena Czas Cena
Kurs 8-godzinny PROMO** - - 8h 2300 zł
Kurs 10-godzinny PROMO** 10h 1600 zł/os 10h 2780 zł
Kurs 12-godzinny PROMO** | Bestseller 12h 1800 zł/os 12h 3200 zł
Kurs 16-godzinny PROMO** 16h 2320 zł/os 16h -
1h po zakończeniu pakietu  1h  160 zł/os 1h  280 zł/os

*Szkolenie z polskim instruktorem gwarantowane przy zebraniu minimalnej ilości kursantów. Przy pojedynczych rezerwacjach szkolenie możliwe w języku angielskim (cennik poniżej).

**Warunki rezerwacji kursów PROMO - specjalna oferta kursów w znacznie niższych cenach niż w ofercie standardowej dostępnej na miejscu. Kurs PROMO można zarezerwować tylko i wyłącznie przed wyjazdem, a w bazie na miejscu tylko kursy zgodnie z cennikiem standardowym. Na miejscu nie ma możliwości dokupienia dodatkowych godzin PROMO lub zwiększenia pakietu.

UWAGA! Na miejscu przyjmujemy płatność TYLKO GOTÓWKĄ i TYLKO W EURO. W niektórych terminach szkolenie z polskim instruktorem na zapytanie.

Boisz się, że nie będzie wiało, że nie wykorzystasz kursu i zmarnujesz pieniądze? ZAPOMNIJ O TYM! Mamy ofertę, której nie znajdziesz u naszej konkurencji! W przypadku niewykorzystania wszystkich godzin szkolenia wykupionego w wersji PROMO, otrzymasz od nas bezterminowy voucher do wykorzystania przy kolejnej wizycie w Hamacie lub w El Gounie albo jednej z naszych polskich szkół: EASY SURF Jastarnia lub EASY SURF Chałupy.

Co zawiera cena?

 • Topowy sprzęt szkoleniowy - Airush 2020-22F-One 2021,
 • Doświadczonego, certyfikowanego instruktora z EASY SURF Hamata,
 • Wystawienie karty IKO w momencie osiągnięcia UMIEJĘTNOŚCI odpowiadającym min. IKO level 2,
 • Możliwość wystawienia bezterminowego VOUCHERU jeśli nie wykorzystasz kursu z powodu braku wiatru,
 • Szkolenie z wykorzystaniem systemu komunikacji przez radio - dzięki, któremu zawsze słyszysz swojego instruktora.

UWAGA: Szkolenie z polskojęzycznym instruktorem EASY SURF Hamata zagwarantowane przy minimalnej liczbie chętnych tj. 4 osób. W innym przypadku możliwe jest szkolenie z instruktorem anglojęzycznym.

 

Wypożyczenie sprzętu

Wypożyczenie w bazie Kite-Village

W bazie Kite-Village wypożyczysz sprzęt: Duotone, Cabrinha, Liquid Force i Flysurfer.

  1 h 1 dzień Tydzień 2 tygodnie
Wypożyczenie zestawu: latawiec + deska* 31 € 110 € 393 € 612 €
Wypożyczenie latawca 26 € 88 € 341 € 523 €
Wypożyczenie deski 8 €  29 € 115 € 183 €
Ubezpieczenie     35 €  

*Przy rezerwacji zestawu asekuracja w cenie.

Korzystanie z bazy dla samodzielnych kitesurferów

Jesteś już samodzielnym kitesurferem/ką i przyjeżdżasz z własnym sprzętem? Nie musisz szukać dalej - ta oferta jest dla Ciebie! Pakiet, który musisz wykupić jeśli chcesz korzystać z infrastruktury bazy, czyli tzw. rescue pack zawiera:

 • przechowanie sprzętu
 • korzystanie z kompresora
 • obsługę beach boy'ów (startowanie i lądowanie latawców),
 • asekurację motorówki,
 • stałą obserwacja z brzegu,
 • korzystanie z toalet i prysznicy,
 • myjkę do kite'ów,
 • korzystanie ze strefy chill'outu, leżaków, hamaków itp.

WAŻNE!

Ze względu na ograniczone miejsce/liczbę boxów w bazie radzimy zgłosić i zarezerwować swój pobyt wcześniej. Tylko rezerwacja z góry daje pewność, że miejsce na Twój sprzęt będzie czekało na Twój przylot ;)

 

Cennik bazy Kite-Village

  1 dzień Tydzień 2 tygodnie 3 tygodnie
Przechowanie własnego sprzętu i asekuracja 14 € 84 €  162 €  234 €

UWAGA! Na miejscu płatność TYLKO GOTÓWKĄ i TYLKO W EURO. Nie akceptujemy innych walut. 

Inne atrakcje

Co prawda Hamata to miejsce skupione mocno na kitesurfingu, ale nie oznacza to, że nie ma co robić gdy nie wieje (co zdarza się jednak bardzo rzadko ;)). Okolice Hamaty to jedne z najlepszych raf na świecie. Tutaj możecie podjąć się kursu scuba divingu (nurkowanie z butlą) lub pójść na snorkling. Hamata jest ulokowana zaraz obok Parku Narodowego, a więc towarzystwo dzikich wielbłądów czy delfinów może stać Ci się bliskie ;) Tutaj możesz też spróbować pustynnej przejażdżki na quadach. Wszelkie dodatkowe atrakcje zarezerwujesz u naszego rezydenta EASY SURF. Bez problemów i formalności, a do tego najbezpieczniej - osoby i firmy, z którymi współpracujemy zostały wybrane przez nas, mają doświadczenie w swoich dziedzinach, a my mamy do nich zaufanie!

Proponowane wycieczki: 

 • Quad Tour: czas trwania 3h, cena 50 euro/ os,
 • Dolphin Trip: cały dzień, cena 80 euro/ os,

Opinie Klientów

Zakwaterowanie

Najważniejsze informacje!

To musisz wiedzieć!

 • Czas lotu: 5 godziny
 • Paszport: Obowiązkowy - musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty wylotu.
 • Wiza: Obowiązkowa - należy wykupić na lotnisku, koszt 25 $, płatność tylko gotówką.
 • Waluta: Funt Egipski. Na miejscu nie ma bankomatów. Na bazie i w hotelach można płacić kartą (3-7% prowizji) lub gotówką (najlepiej euro).
 • Szczepienia: Nie są wymagane świadectwa szczepień. Nie występują zagrożenia sanitarno-epidemiologiczne.
 • Szpital: w Hotelu Lahami znajduje się ogólnodostępna klinika czynna całą dobę

Zamów TAXI z lotniska!

Zamów prywatny transfer dzięki czemu bezpiecznie i bezpośrednio trafisz do bazy/ hotelu. Kierowca odbierze Cię zaraz przy wyjściu z lotniska. Czas przejazdu to około 2 godziny. Wystarczy zgłosić to nam po zarezerwowaniu wycieczki!

 • 72 EUR/os (w dwie strony)
  + dodatkowo płatny quiver: 36 EUR/szt (w dwie strony) lub 12 EUR/szt (w jedną stronę)

 

UWAGA: W cenie wykupionego pakietu do hotelu Wadi Lahmy Azur jest transfer busem podstawianym przez touroperatora (może być doliczona opłata za przewóz quivera, zależy od touroperatora). W przypadku zakwaterowania w Kite-Village prywatny transfer jest jedyną formą dojazdu z lotniska hotelu Kite-Village.

Dowiedz się jak zarezerwować?

Przeglądając naszą ofertę trafiłeś/aś na zakładkę "Zakwaterowanie". Zapoznaj się z proponowanymi hotelami, znajdź tabelę z cenami i przy interesującej Cię opcji kliknij ikonkę "koszyka". Następnie wypełnij formularz podając nam wszystkie dane - ograniczyliśmy je do minimum, na podstawie którego sprawdzimy dla Ciebie aktualną cenę wybranego hotelu oraz wyszukamy podobnych, najlepszych możliwych opcji alternatywnych. W odpowiedzi dostaniesz od nas pełną i aktualną ofertę. Gdy zdecydujesz się na którąś z nich przeprowadzimy dla Ciebie całą rezerwację, możesz spokojnie zasiąść w fotelu i skupić się na kitesurfingu i windsurfingu, ponieważ kolejnym krokiem będzie rezerwacja kursów lub wypożyczeń! 

W razie jakichkolwiek pytań pozostajemy do Twojej dyspozycji. Dodamy tylko, że lubimy doradzać i wyszukiwać najlepszych opcji - napisz do nas!

travel@easy-surf.com
tel. +48 513 020 574

Twój opiekun

Lubimy doradzać - odezwij się do nas!


Zadzwoń! +48 513 020 574

Formularz kontaktowy
Back to Top