Meksyk - El Cuyo - EASY SURF Travel

MEKSYK / EL CUYO

już od: 3990 PLN
styczeń, luty 2023

Viva Mexico!

Butikowy hotel na spocie i pływanie w ciepłej wodzie Zatoki Meksykańskiej! Taki mamy plan ferie zimowe 2023!

W El Cuyo słońce zarówno wschodzi, jak i zachodzi nad morzem. To położone pomiędzy laguną, oceanem i dżunglą malownicze, małe nadmorskie miasteczko rybackie z kilkoma sklepami i restauracjami.  

Tutaj znajdziecie kilometry pięknych, praktycznie nietkniętych przez turystykę plaż z turkusową wodą Morza Karaibskiego. Ta magiczna okolica jest domem dla setek flamingów, żółwi, ptaków i około dwóch tysięcy mieszkańców, którym przez lata udało się zachować autentyczność i prywatność tego miejsca.  

Nie ma tu banków, czy bankomatów. Tylko w niektórych sklepach czy restauracjach można płacić kartą kredytową, zatem warto zaopatrzyć się w wystarczającą ilość gotówki. Na miejscu działa większość sieci komórkowych oraz internet (słaby sygnał)

El Cuyo: https://www.youtube.com/watch?v=nZ0c03BaDfU&t=68s 

Odkryj smaki prawdziwego Meksyku:

1

Posmakuj tacos!

Zapomnij, że znasz Meksykańską kuchnię! Takich tacosów, quesadillas, enchilladas czy ceviche jak w ulicznych meksykańskich barach nie serwują żadne restauracje w Polsce... Guacamole? Świeże i przepyszne. A na zakończenie meksykańska Margarita, oczywiście jeśli lubisz tequilę!

2

Wypoczywaj w hamaku!

Hamaki to naszym zdaniem jedna z najlepszych "pamiątek" jakie sprawisz sobie w Meksyku. Plecione przez potomków Majów nie mają ani jednego węzełka, są niesamowicie wytrzymałe, wygodne i przepiękne. Idealnie komponują się z meksykańskimi białymi plażami rozpięte między palmami!

3

Rozkoszuj się widokiem!

Lunarena to klimatyczny, mały butikowy hotel zaprojektowany i zbudowany w poszanowaniu natury, położony przy plaży, pomiędzy Zatoką Meksykańską, na której będziemy pływać, a laguną i dżunglą.

Poznaj szczegóły wyjazdu!

Spoty

SPOT

El Cuyo oferuje dwa podstawowe spoty kite'owe, których wybór uzależniony jest od kierunku wiejącego wiatru. W zależności od tego będziecie mogli pływać tuż przed hotelem (wszystkie kierunki oprócz południowego i południowo-wschodniego) lub 25 minut jazdy motorówką (przy wietrze południowo-wschodnim) od hotelu. Obydwa miejsca oferują wiatr side, side-on i lekko zafalowaną wodę. 

Najistotniejsze jest to, że niezależnie od umiejętności, każdy będzie mógł tutaj popływać.  Płytko jest ok 70 m od brzegu. 

Innym spotem działającym przy wietrze południowym, południowo-wschodnim i wschodnim jest La Punta na Isla Blanca, laguna oddalona 3h jazdy samochodem od El Cuyo.  


NAJLEPSZY OKRES: Grudzień - Kwiecień 
 
KLIMAT 
Temp: 20-29°C / śr. 26°C 
Wilgotność: +/- 78% 
Opady: +/- 4dni/ mies. 
Godzin słońca: 8h 
 
WIATR 
Siła: 15-25 Węzłów 
Kierunek: side on/ side off 
Kiedy wieje: +/-12:00-18:00 

Szkolenie kitesurfingowe dla początkujących

SZKOLENIE KITE NA MIEJSCU

Na wyjazd do Meksyku zapraszamy zarówno osoby zupełnie początkujące jak i średniozaawansowane pragnące dokończyć wcześniej rozpoczęty kurs kitesurfingu. 

Szkolenie Termin Cena
Szkolenie na każdym poziomie zaawansowania w grupie 2-3 osobowej 10h 1300 zł
Szkolenie na każdym poziomie zaawansowania w grupie 2-3 osobowej 15h 1875 zł
Szkolenie na każdym poziomie zaawansowania w grupie 2-3 osobowej 20h 2500 zł
Lekcja indywidualna 1h 300 zł

Cena szkolenia zawiera wypożyczenie sprzętu na czas zajęć, opiekę instruktora oraz licencję IKO.

Uwaga! Wyjazd instruktora, który poprowadzi warsztaty/szkolenie uzależniona jest od ilości uczestników

Progress camp

Zatrzymałeś się w miejscu? Pływasz lewo-prawo i nic więcej? Skaczesz, ale nisko? Marzysz o trickach? Nic prostszego. Weź udział w warsztatach dla osób już pływających prowadzonych przez naszych doświadczonych instruktorów. Codziennie, przez 2 godziny dziennie! 

Switch, wysoki skok, backroll, railey, transition, strapless, downwindy i pływanie na falach to tylko część naszego programu. Foto i video analiza pozwoli na bieżąco eliminować błędy, a na koniec wyjazdu otrzymasz pamiątkowe zdjęcia. 


 

Kto może wziąć udział w warsztatach

Warsztaty dedykowane są dla osób, które co najmniej opanowały umiejętność pływania ostro pod wiatr, co odpowiada połowie poziomu IKO 3. Jednym słowem – musicie radzić sobie na tyle, aby móc wypłynąć i wrócić w to samo miejsce.  Resztę poziomu IKO 3 – zwroty, skoki, jazdę na switchu opanujecie już na warsztatach. Inne czynniki jak wiek nie gra roli – trenują z nami osoby w wieku od 20 do 60 lat!

Czego można się nauczyć

Warsztaty zawsze rozpoczynamy od poprawy techniki pływania i złych nawyków, które prawie każdy na drodze swojej kite edukacji nabywa. Następnie uzupełniamy elementy z 3 poziomu IKO, czyli jazda na switchu, zwroty przez switch oraz pierwszy skok. Gdy to macie już opanowane przechodzimy na wyższy stopień wtajemniczenia i uczymy się podstawowych trików hooked in takich jak transition (zwrot w powietrzu), backroll, frontroll oraz tricków unhooked takich jak np. railey.

Dlaczego warto?

Ponieważ w ciągu tych 7 dni na warsztatach nauczycie się tyle, ile przez kilka sezonów samodzielnej nauki. Nie ma sensu wyważać otwartych drzwi – Wasz postęp będzie dużo szybszy, ponieważ:

 • Dowiecie się krok po kroku jak wykonać dany manewr.
 • Instruktor pokaże Wam ćwiczenia przygotowawcze do każdego manewru, dzięki czemu nawet niewyobrażalnie trudny trik będzie w Waszym zasięgu.
 • Zostaniecie odpowiednio zmotywowani do próbowania nowych rzeczy oraz regularnego treningu zarówno przez instruktora jak i innych „kolegów” z grupy.
 • Podczas treningu instruktor będzie Was filmował oraz robił zdjęcia a następnie postępy i błędy będą omawiane na wieczornych video analizach
 • Prócz nauki trików na warsztatach nauczymy Was również pływać w trudniejszych warunkach – popływamy razem na oceanie, na falach przybojowych, wykonamy wspólne spływy z wiatrem „downwind’y” oraz opanujecie podstawy pływania na falach na desce kierunkowej. Nic nie daje takich postępów w kitesurfingu jak pływanie na zróżnicowanych spotach, dlatego podczas naszego brazylijskiego safari staramy się zaliczyć ich jak najwięcej.

 

Cena: 1800 zł

Cena zawiera:

 • 14 godzinne warsztaty szkoleniowe w grupie max 6 osobowej, 2 godziny dziennie - 7 dni
 • video i foto analizę postępów
 • opiekę teamu EASY SURF

Cena nie zawiera:

 • wypożyczenia sprzętu kitesurfingowego – opcjonalnie: 1800 zł / 10 dni
 • dojazdów na spot (jeśli jest taka konieczność) – kursanci wspólnie opłacają dojazd instruktora


 Uwaga! Utworzenie grupy Progress Camp uzależnione jest od ilości uczestników

Wypożyczenie sprzętu

WYBIERZ SPOŚRÓD KILKUNASTU LATAWCÓW

Jeżeli nie masz swojego sprzętu kitesurfingowego to możesz wypożyczyć go u nas! Oferujemy sprzęt F-ONE i Nobile Kiteboarding. Posiadamy praktycznie każdą wielkość latawca czy deski dlatego jesteśmy w stanie dobrać sprzęt idealnie do Twoich wymagań i warunków panujących na wyjeździe. Komplet sprzętu to 3 latawce w różnych rozmiarach, bar i deska. Sprzęt wysyłamy do Was w Polsce, wraz z quiverem i odbieramy go po powrocie z wyjazdu. 

  10 dni
Wypożyczenie kompletu (Latawiec + Deska) 1800 zł
Wypożyczenie deski 800 zł

Inne atrakcje

ODKRYWANIE UROKÓW  


W miasteczku można wypożyczyć rowery i udać się na wycieczkę objazdową lub wsiąść na quada i zrobić przejażdżkę po dżungli. El Cuyo to część rezerwatu Rio Lagartos.

Tutaj będziecie mieli okazję zobaczyć flamingi, wiele gatunków ryb, ptaków (250 gatunków) pelikany, delfiny, żółwie, iguany, czy manty. Ta różnorodność fauny i flory jest w dużej mierze uwarunkowana tym, że w tym miejscu spotykają się wody Zatoki Meksykańskiej oraz Morza Karaibskiego. Na miłośników pysznego jedzenia czeka prawdziwa uczta!

Poza El Cuyo w okolicy znajduje się wiele ciekawych miejsc: 

 • Rio Lagartos - rezerwat biosfery z różowymi flamingami: https://www.youtube.com/watch?v=jR9sD5BASJw&t
 • Las Coloradas - różowe zbiorniki wody do odparowywania soli w pobliskiej fabryce soli,
 • Cenoty - naturalne studnie krasowe i podziemny skarb Majów (możliwość nurkowania),
 • Chichén Itza - prekolumbijskie miasto założone przez Majów w IV – VI wieku,
 • Valladolid - położone głęboko w dżungli, jedyne w swoim rodzaju kolorowe miasteczko,
 • Isla Holbox - mała wysepka z kolorowym miasteczkiem, drogami z piachu i bezkresnymi lagunami.

Jedzenie i restauracje

UCZTA DLA PODNIEBIENIA

Na miłośników pysznego jedzenia czeka prawdziwa uczta! W El Cuyo znajduje się kilka sklepów i restauracji.

Szczególnie polecamy:

 • Valerio’s (szczególnie polecamy guacamole i lokalny sos habanero salsa
 • Miramar  
 • La Casa Palma (pizza i makarony) 
 • Naia Cafe (kawa i ciasta) 

Ubezpieczenie i COVID

OSOBY NIEZASZCZEPIONE I ZASZCZEPIONE
 
SZCZEPIENIE COVID19 – NIE WYMAGANE 
TEST NA COVID19 PRZED WYJAZDEM – NIE WYMAGANY 
TEST NA COVID19 PO PRZYJEŹDZIE – NIE WYMAGANY 
 
Aktualne informacje można uzyskać na stronach:  
https://www.iatatravelcentre.com/world.php
https://www.traveldoc.aero/ 
https://www.gov.pl/web/meksyk/idp
 
Informacje o otwieraniu granic/ restrykcjach dot. wjazdu do krajów Europejskich:  
https://reopen.europa.eu/pl/map/PRT https://qap.ecdc.europa.eu/public/extensions/COVID-19/COVID-19.html#global-overview-tab
 
Dane na dzień publikacji oferty 15.08.2022/ dotyczy obywateli RP.  
Należy mieć na uwadze, że sytuacja związana z pandemią na świecie jest dynamiczna i przedstawione dane mogą ulec zmianie.  
 

UWAGA!
Sugerujemy wykupienie dodatkowego, opcjonalnego ubezpieczenia od rezygnacji (zawiera Covid-19). 
Klienci zainteresowani wykupieniem tego ubezpieczenia mogą je kupić wyłącznie w trakcie podpisywania Umowy Zgłoszenia. 
Wartość Ubezpieczenia od rezygnacji/ przerwania imprezy w przypadku odwołania imprezy z jakiegokolwiek powodu nie jest zwracana.  

Opinie Klientów

Zakwaterowanie

Najważniejsze informacje!

Loty

PODRÓŻ

UWAGA: Przelot nie jest zawarty w cenie wyjazdu!

 

PRZELOT LINIAMI KLM/ AIR FRANCE 

Wylot 31.01

AF1247 31.01 Warszawa (WAW) 06:35 Paryż (Charles De Gaulle Intl) (CDG) 09:10 
AF 650 31.01 Paryż (Charles De Gaulle Intl) (CDG) 12:00 Cancun (CUN) 17:15  

Transfer z/na lotnisko +/- 2h 

Powrót
KL 690 10.02 Cancun (CUN) 17:00 Amsterdam (AMS) 08:20 
KL1363 11.02 Amsterdam (AMS) 10:05 Warszawa (WAW) 12:00 
 

 

Wylot 14.02

KL1362 14.02 Warszawa (WAW) 06:05 Amsterdam (AMS) 08:15 
KL 689 14.02 Amsterdam (AMS) 10:00 Cancun (CUN) 15:00 

Transfer z/na lotnisko +/- 2h 

Powrót

KL 690 24.02 Cancun (CUN) 17:00 Amsterdam (AMS) 08:20 
KL1365 25.02 Amsterdam (AMS) 14:15 Warszawa (WAW) 16:10 

Warunki przewozu KLM: https://www.klm.pl/information/legal/conditions-carriage

Bagaż

BAGAŻ

Bagaż rejestrowany
1 sztuka bagażu rejestrowego o wymiarach do 158 cm (dł. + szer. + wys.), z uwzględnieniem uchwytów i kółek, o dopuszczalnej wadze do 23 kg 

 

Bagaż podręczny  
- 1 sztuka bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 55 x 35 x 25 cm, z uwzględnieniem uchwytów i kółek; 
- 1 akcesorium (np. torebkę, aktówkę lub laptop) o maksymalnych wymiarach 40 x 30 x 15 cm. 
UWAGA: Łączna waga bagażu podręcznego nie może przekraczać 12 kg. 
 

Nadbagaż
- od 75 do 300 Euro dla lotów międzykontynentalnych. 
Maksymalna waga oraz wymiary dodatkowego bagażu to 32 kg oraz 300 cm (dł. + szer. + wys.). 
 

Sprzęt kitesurfingowy

W liniach KLM (deska i latawiec zapakowane w torbie na latawiec) można zabrać zamiast bagażu rejestrowanego (należy dokonać rezerwacji w trakcie podpisywania Umowy Zgłoszenia i otrzymać od KLM potwierdzenie przewozu (niezależne od Organizatora Imprezy). W przypadku lotów do/ z Meksyku może obowiązywać dodatkowa opłata 100 EUR w 1 stronę.

Ogólne

Język: Hiszpański & Angielski
Waluta: 1 MXN (peso) = 0,21PLN
Strefa czasowa: -5h
Ruch uliczny: prawostronny

 

PRZYKŁADOWE CENY
Tacos vege i mięsne (3) – 60-120 MXN – 12-24 zł 
Guacamole – 50-100 MXN – 10-20 zł 
Empanadas – 80-120 MXN – 16-24 zł 
Burrito – 80-120 MXN – 16-24 zł 
Quesadillas – 70-120 MXN – 16-24 zł 
Burgery – 90 do 140 MXN – 18-28 zł 
Masaż – 1050 MXN (1h) – 240 zł 
Yoga (indywidualnie) – 900 MXN (1h)  - 205 zł 

Co zabrać

Latawce: 7-9-12
Pianka: krótka lub niepotrzebna
Krem z filtrem min. 30

Dowiedz się jak zarezerwować!

Przeglądając naszą ofertę trafiłeś/aś na zakładkę "Zakwaterowanie". Zapoznaj się z proponowanymi hotelami, znajdź tabelę z cenami i przy interesującej Cię opcji kliknij ikonkę "koszyka". Następnie wypełnij formularz podając nam wszystkie dane - ograniczyliśmy je do minimum, na podstawie którego sprawdzimy dla Ciebie aktualną cenę wybranego hotelu oraz wyszukamy podobnych, najlepszych możliwych opcji alternatywnych. W odpowiedzi dostaniesz od nas pełną i aktualną ofertę. Gdy zdecydujesz się na którąś z nich przeprowadzimy dla Ciebie całą rezerwację, możesz spokojnie zasiąść w fotelu i skupić się na kitesurfingu, ponieważ kolejnym krokiem będzie rezerwacja kursów lub wypożyczeń! 

W razie jakichkolwiek pytań pozostajemy do Twojej dyspozycji. Dodamy tylko, że lubimy doradzać i wyszukiwać najlepszych opcji - napisz do nas!

travel@easy-surf.com
tel. +48 513 020 572

Twój opiekun

Michał Lussa "Lussik"

tel.+48 513 020 571
m.lussa@easy-surf.com

Lubimy doradzać - odezwij się do nas!


Zadzwoń! +48 513 020 572

Formularz kontaktowy


Back to Top