Kurs instruktora windsurfingu – zapisz się!

Co roku szkoła EASY SURF organizuje kursy prowadzone przez Polskie Stowarzyszenie Windsurfingu. Uwielbiasz sunąć po wodzie wykorzystując siłę wiatru i nie wyobrażasz sobie, by wakacje minęły bez Twojego ulubionego sportu? Być może nadszedł czas, aby zarażać swoją pasją kolejne osoby?

Dla uczestników naszych szkoleń windsurfing staje się czymś więcej niż tylko hobby uprawianym w wolnym czasie. Po odbyciu kursu instruktora windsurfingu i zdaniu egzaminu, otwiera się przed Tobą nowa perspektywa: możliwość rozwijania kariery jako nauczyciel sportu, który uwielbiasz. Czy można znaleźć lepszy sposób na życie zawodowe niż dzielenie się swoim niezwykłym hobby? Dodajmy, że praca instruktora windsurfingu jest bardzo dobrze opłacana!

Do tych zalet dokładamy jeszcze jeden ważny plus: nasz kurs na instruktora windsurfingu odbywa się w Chałupach, a więc jednej z najatrakcyjniejszych nadmorskich miejscowości. Chałup nie trzeba też przedstawiać miłośnikom sportów wodnych – spokojne wody Zatoki Puckiej od lat przyciągają windsurferów i kitesurferów poszukujących dobrych warunków.

Co daje kurs na instruktora windsurfingu?

Organizowany przez nas kurs pozwala na zdobycie kwalifikacji instruktora PSW rekreacji ruchowej ze specjalnością windsurfing. To oznacza, że po zdaniu egzaminu możesz bez przeszkód prowadzić zarówno zajęcia indywidualne, jak i grupowe na wszystkich poziomach zaawansowania. Tylko od Ciebie zależy, czy i jakie zajęcie zdecydujesz się poprowadzić. Nowa, fascynująca ścieżka kariery stoi otworem!

Kurs na instruktora windsurfingu daje również możliwość startów w MPI i uprawnia do wzięcia udziału w kursie na instruktora sportu PSW.

Kto może wziąć udział w kursie?

Oczywiście nie każdy może uczyć innych windsurfingu. Aby było to możliwe, musisz samemu wykazać się odpowiednimi umiejętnościami. W celu odbycia kursu instruktorskiego PSW niezbędne jest wcześniejsze zdobycie III klasy PSW. Dobra wiadomość dla osób, które jeszcze jej nie mają jest taka, że istnieje możliwość wyrobienia jej na miejscu, przed przystąpieniem do kursu. W tym celu będziesz musiał udowodnić swoje zdolności – przede wszystkim umiejętność do swobodnego żeglowania w ślizgu przy wietrze powyżej 4 Beauforta oraz zdolność do wykonywania szybkiego zwrotu na wiatr oraz płynnego zwrotu z wiatrem. Dodatkowo przyszły instruktor rekreacji ruchowej musi wykazać się umiejętnością wykonywania startu z wody oraz prostego skoku.

Pozostałe wymagania to kwestie formalne. Do kursu na instruktora windsurfingu mogą przystąpić jedynie osoby, które ukończyły 18 lat i dysponują zaświadczeniem od lekarza o braku przeciwwskazań do odbycia takiego szkolenia. Dodatkowo zabrać trzeba ze sobą dwa zdjęcia legitymacyjne i dowód zapłaty.

A co ze sprzętem? Tutaj możliwości są dwie. Doskonale, jeżeli dysponujesz własnym sprzętem ślizgowym – jeśli jednak nie masz akurat odpowiedniego wyposażenia, możesz skorzystać z usług wypożyczalni w bazie EASY SURF w Chałupach.

Dlaczego warto zrobić kurs instruktora windsurfingu właśnie u nas?

Co przemawia za tym, żeby zrobić kurs instruktora rekreacji ruchowej właśnie z nami? Pozytywne opinie o EASY SURF są najlepszą odpowiedzią na to pytanie! Uczestnicy szkoleń cenią naszych prowadzących za duże doświadczenie, cierpliwość i profesjonalizm. Mamy stały, sprawdzony zespół, który co roku kształci kolejnych instruktorów. Doświadczenie szkoleniowe przekłada się też na jakość nauki – nasz team wie, jak przekazywać wiedzę w prosty i przystępny sposób. Przede wszystkim jednak zespół EASY SURF tworzą ludzie ze szczerą, windsurfingową zajawką, dzięki czemu kursy przepełnia dobra energia i świetna atmosfera. Klimatowi temu sprzyjają też same Chałupy – miejsce wręcz stworzone dla windsurferów i kitesurferów.

EASY SURF to także ważne atuty praktyczne. Osobom uczestniczącym w kursie instruktorskim PSW możemy udostępnić sprawdzony sprzęt znanych marek. Ponadto pomożemy, jeżeli będziesz mieć problem z szukaniem miejsca do spania – dla naszych kursantów przygotowaliśmy wygodne miejsca noclegowe.