Travel Tips / EASY SURF w Hamacie

Skontaktuj się z nami

Bądź na bieżąco!

Travel Tips

Warto wiedzieć

Zapoznanie się z tymi podstawowymi informacjami ułatwi Ci pobyt po Egipcie i pozwoli cieszyć się wymarzonym urlopem w tym fascynującym kraju.

 • Czas lotu: 5 godzin.
 • Paszport: Obowiązkowy, ważny minimum 6 miesięcy od daty wylotu.
 • Wiza: Obowiązkowa, można ją wykupić na lotnisku za 25 $, płatność tylko gotówką.
 • Waluta: Funt Egipski. Brak bankomatów na miejscu. Możliwość płacenia kartą (3% prowizji) lub gotówką (najlepiej euro) na bazie i w hotelach.
 • Szczepienia: Nie wymagane świadectwa szczepień. Brak zagrożeń sanitarno-epidemiologicznych.
 • Test na koronawirusa (aktualizacja z dnia 1.08.2023): Nieobowiązkowy.
 • Szpital: W Hotelu Lahami znajduje się ogólnodostępna klinika, czynna całą dobę.

Przelot

Dolatujemy indywidualnie, zgodnie z ofertą wycieczki (można ją wykupić np. przez nasze biuro podróży EASY SURF Travel). Czas lotu wynosi około 5 godzin. Po przylocie i zameldowaniu się w hotelu, serdecznie zapraszamy do nas do bazy Kite Village, gdzie przywita Cię nasz Rezydent. Jesteśmy czynni od godziny 9:00 do zachodu słońca (około 17:00-18:00).

Lotnisko w Marsa Alam

Po wylądowaniu na lotnisku Marsa Alam najważniejszym krokiem będzie załatwienie wizy. Wiza kosztuje 25 USD i jest ważna przez 30 dni. Płatność jest możliwa tylko gotówką, akceptowane są dolary i euro. Wiza wbijana jest do paszportu, dlatego ważne jest, aby mieć minimum 3 wolne strony w dokumencie, a sam paszport musi być ważny jeszcze przez co najmniej 6 miesięcy.

Po załatwieniu wizy, będziesz musiał wypełnić krótki formularz "meldunkowy" przy kontroli paszportowej. Wypełniacie w nim podstawowe dane z paszportu oraz nazwę hotelu w Hamacie, w którym będziesz mieszkać. 

Następnie odbierzesz swoje bagaże udasz się do rezydenta tour operatora, u którego masz wykupioną wycieczkę. Rezydent pomoże dostać się do busa lub autokaru, który zawiezie Cię do hotelu. Pamiętaj że przewóz quivera może być dodatkowo płatny. Jeśli preferujesz prywatny transport, więcej informacji znajdziesz poniżej.

Transfer z lotniska

Istnieje możliwość zamówienia prywatnego transferu, dzięki któremu bezpiecznie i bezpośrednio trafisz do bazy lub hotelu. Kierowca odbierze Cię zaraz przy wyjściu z lotniska. Czas przejazdu wynosi około 2 godzin. Wystarczy nam to zgłosić po zarezerwowaniu wycieczki!

Cena transferu: 75 EUR/osoba (w dwie strony)

dodatkowo płatny za przewóz quivera: 24 EUR/szt (w dwie strony) lub 12 EUR/szt (w jedną stronę)

UWAGA: W przypadku zakwaterowania w Kite-Village prywatny transfer jest jedyną formą dojazdu z lotniska do hotelu Kite-Village. W cenie wykupionego pakietu do hoteli: Wadi Lahmy Azur i Lahami Bay jest transfer busem podstawianym przez touroperatora (również może być doliczona opłata za przewóz quivera, zależy od touroperatora). 

Zakwaterowanie

Zakwaterowania dokonujesz samodzielnie, na podstawie swoich dokumentów podróży. Jeżeli masz wykupioną wycieczkę w EASY SURF Travel, to w razie jakichkolwiek problemów, skontaktuj się z naszym Rezydentem (+20 120 133 9300 - kontakt przez WhatsApp). Możesz także skontaktować się z rezydentem danego tour operatora, za pośrednictwem recepcji hotelu.

Dojazd z hotelu do bazy

Jeśli zatrzymasz się w Kite Village, nie musisz nigdzie dojeżdżać, bo mieszkasz praktycznie na samym spocie! :)

W przypadku zakwaterowania w Wadi Lahmy Azur Resort Berenice 3*, odległość do bazy wynosi około 10 km, a dojazd na spot możliwy jest busikiem z hotelu. Koszt przejazdu w dwie strony to 4 EUR od osoby. Busik kursuje 3-4 razy dziennie rano i po południu przed zachodem słońca.

Hotel Lahami Bay Beach Resort & Gardens 4* znajduje się w odległości około 13 km od naszej bazy. Dojazd możliwy jest również przy pomocy hotelowego busika.

Warto przeczytać przed podróżą :)

WALUTA

Wybierając się do Egiptu najlepiej zabrać ze sobą dolary lub euro. Na miejscu będziecie można wymienić je na lokalną walutę - funty egipskie. Należy pamiętać, że polskie kantory raczej nie będą oferować funtów egipskich. Dodatkowo, prawie wszędzie w Egipcie można płacić kartą lub gotówką w dolarach i euro.

Przybliżając ceny z funtów egipskich na złotówki, warto podzielić je przez 5. Warto również zauważyć, że w naszej bazie przyjmujemy płatności tylko gotówką i wyłącznie w euro!

INTERNET

Internet w Egipcie jest dostępny i niedrogi. Można go kupić na lotnisku. Przy zakupie internetu konieczne będzie okazanie paszportu. Głównymi operatorami telekomunikacyjnymi są Vodafone i Orange. W przypadku Hamaty najlepiej sprawdza się Vodafone.

Warto również pamiętać o telefonie komórkowym. Jeśli Twój telefon nie obsługuje dwóch kart SIM, zalecamy zabranie drugiego aparatu, aby włożyć do niego egipską kartę SIM. W ten sposób możesz korzystać z lokalnej sieci, a telefon może służyć jako router do obsługi internetu.

UBEZPIECZENIE

Kitesurferom podróżującym z Polski polecamy zakup ubezpieczenia firmy Mondial Assistance. Pakiet Sport&Ski EXTREME oferuje rozbudowany system świadczeń i wysokie odszkodowania. Oferujemy także różne ubezpieczenia, w tym ubezpieczenie od kosztów rezygnacji, które pozwala na zwrot 100% środków w przypadku np. pozytywnego wyniku testu na koronawirusa przed przylotem. Proponujemy również ubezpieczenia na wypadek nagłego zachorowania na COVID w czasie wyjazdu. Szczegółowe informacje znajdziecie w naszym biurze podróży EASY SURF Travel - travel@easy-surf.com.

Ważne rzeczy do zabrania na wyjazd:

 • Dokumenty podróży,
 • Krem z filtrem (najlepiej z wysokim SPF),
 • Pomadka ochronna do ust,
 • Preparat na komary,
 • Buty do sportów wodnych - mogą okazać się przydatne głównie dla początkujących, którzy dużo chodzą; dla bardziej zaawansowanych kitesurferów - wedle uznania (możecie też chodzić na bosaka),
 • Pianka lub Lycra, w zależności od pory roku (pianka zalecana w okresie listopad-luty),
 • Dodatkowy aparat telefoniczny lub router mobilny z drugą kartą SIM,
 • Okulary przeciwsłoneczne do sportów wodnych.

EASY SURF to więcej, niż myślisz!

EASY

Historia EASY SURF sięga 2001 r, kiedy w Poznaniu powstał jeden z pierwszych internetowych surfshopów EASY-windsurfing. Później była mała szkoła wind i kitesurfingu na kempingu Chałupy 6. Dziś jesteśmy jedną z największych szkół w Polsce - działającą też poza granicami kraju! Prowadzimy całoroczną szkołę w Egipcie, szkolimy na Półwyspie Helskim w Chałupach i Jastarni, a razem z naszym biurem podróży odwiedzamy najlepsze spoty świata! Kompleksowo doradzamy naszym klientom w zakupie sprzętu. 

Chałupy

Od 2021 naszą największą szkołę znajdziecie na kempingu Solar, Chałupy 4. Mamy tu nowoczesną bazę, gdzie szkolimy indywidualnie i grupowo; dzieci, młodzież i dorosłych; początkujących i zaawansowanych. Organizujemy też słynne już obozy oraz kształcimy nowych instruktorów. Wpadajcie od maja do połowy września!

przejdź
jastarania

EASY SURF Jastarnia to nasz najnowszy projekt! Bazę otworzyliśmy w czerwcu 2020 roku, oferując dla kite- i windsurferów nową przestrzeń. A mówiąc dosłownie, jest jej tu mnóstwo! Ciesz się największą płycizną na półwyspie, bez tłoku, za to z równym wiatrem bez względu na kierunek!

przejdź
El Gouna

Szkolenia kitesurfingowe w egipskim kurorcie El Gouna. To tutaj szkolimy przez cały rok na doskonałym, wietrznym spocie i ogromnej, płytkiej lagunie. Na miejscu czeka na Was super baza, nasz Rezydent oraz polski team, który zajmie się Waszym szkoleniem i pokaże wszystkie uroki miasteczka.

przejdź
travel

Sezon u nas trwa cały rok! Już od 2009 roku organizujemy wyjazdy zagraniczne na najlepsze spoty świata. To, co je wyróżnia to świetna organizacja - czyli Wasza spokojna głowa. Nasze ulubione kierunki to: Brazylia, Mauritius, Sri Lanka, Meksyk, Kuba, Egipt i in. 

przejdź
experts

Szukasz sprzętu dla siebie? Skorzystaj z pomocy EASY SURF Experts. Doradzą Ci nasi specjaliści - instruktorzy doświadczeni i obiektywni, bo nie związani z żadną marką. Sprzęt zamawiamy prosto od producenta - nie musimy sprzedawać tego co zalega nam w magazynie... więc możesz nam zaufać. Wpadnij do nas i przetestuj różne modele!

... wymarzony spot jest tak blisko!

#yallaKITE