Windsurfingowa Półkolonia - kursy grupowe windsurfing dla dzieci - EASY SURF Jastarnia

Skontaktuj się z nami

Bądź na bieżąco!

Windsurfingowe Półkolonie dla dzieci 8-12 lat

Windsurfingowe Półkolonie

Nowość dla najmłodszych zajawkowiczów! Windsurfingowe Półkolonie to odpowiedź na aktywne wakacje dla Twojego dziecka podczas wspólnego rodzinnego pobytu w Jastarni. Dziecko spędza z nami aktywnie prawie cały dzień, a po południu wraca do rodziców. Kurs windsurfingu w takiej formie będzie dla niego świetną przygodą. Być może wstępem do wielkiej pasji, a może tylko zdrową rekreacją i dobrą zabawą :) Półkolonia dedykowana jest dla dzieci w wieku 8-12 lat. Cel tych zajęć to przede wszystkim dobra zabawa i nabywanie nowych umiejętności na wodzie wśród rówieśników. Dzieci pomagają sobie w grupie, wspólnie się bawią i mobilizują.

Windsurfing dla dzieci - 2 warianty

WYBIERZ TERMIN PÓŁKOLONII

PÓŁKOLONIA - wariant FUN

To połączenie 12h zajęć z windsurfingu oraz 12h zajęć rekreacyjno-sportowych na lądzie

 • 2h zajęć z windsurfingu codziennie przez 6 dni,
 • 2h zajęć rekreacyjno-sportowych na lądzie codziennie przez 6 dni, 
 • start w niedzielę, zakończenie w piątek,
 • stałe godziny zajęć (według programu),
 • opcja dla początkujących jak i średniozaawansowanych

PÓŁKOLONIA - wariant SPORT

To intensywniejsza forma kursu, w której wszystkie 24h zajęć odbywają się na wodzie

 • 4h zajęć codziennie przez 6 dni,
 • 2h zajęć rano i 2h popołudniu, by efektywnie rozłożyć siły,
 • start w niedzielę, zakończenie w piątek,
 • stałe godziny zajęć (według programu),
 • opcja dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych

 

Super spot dla dzieci

To wszystko odbywa się w bajecznych warunkach, bo w EASY SURF Jastarnia spot jest wyjątkowo przyjazny dla maluchów. Płytka woda, tuż przy molo - to plac zabaw dla Twojego dziecka. Możesz się mu przyglądać z plaży. Dodatkowo molo osłania spot przed silnym wiatrem, ułatwiając szkolenie. 

Na wodzie dzieci podzielone są na max. 6-osobowe grupy, z uwzględnieniem ich wieku i poziomu. Podczas zajęć opiekuje się nimi doświadczony instruktor. Do lekcji wykorzystywane są deski i pędniki w "dziecięcym rozmiarze" - mniejsze i lżejsze, niż te dla dorosłych.

 

 

PORÓWNAJ poszczególne warianty naszej oferty!

PROGRAM:

08:30 szkoła / 8:45 – rozpoczęcie zajęć w szkole windsurfingu EASY SURF Jastarnia - przy molo, po prawej stronie

09:00-11.00 - zajęcia na wodzie

11.30-12.30 - czas sportowo-rekreacyjny

12:30-13:00 - obiad

13.15-14:00 - cisza poobiednia, czas rekreacyjny

14.15-16.15 - zajęcia na wodzie / zajęcia rekreacyjno-sportowe w opcji FUN*

16:30/16.45 - odbiór dzieci ze szkoły

*przy wyborze opcji półkolonii wariant FUN dzieci zostają na zajęciach rekreacyjno-sportowych, które odbywają się na lądzie (nie na wodzie), przy wyborze półkolonii wariant SPORT dzieci idą na kolejny blok zajęć windsurfingowych.

Dlaczego wybrać kurs tygodniowy:

 1. Doświadczenie

  Kilkanaście lat organizowania szkoleń i obozów pozwoliły nam dowiedzieć się czego tak naprawdę od obozu oczekują dzieci oraz ich rodzice. To będą wakacje, z których dzieci na pewno wrócą zadowolone!

 2. Nauka i zabawa

  W naszej szkole uczą tylko certyfikowani, profesjonalni instruktorzy z odpowiednią metodyką dostosowaną do dzieci. Umiemy zachęcić Twoje dziecko do zajęć.

 3. Zaufanie

  Od 2009 roku kierownikiem obozów jest znany i lubiany (zarówno przez młodzież jak i rodziców ;)) Jakub Janaszek. Powierzasz swoje dziecko w sprawdzone ręce.

Zarezerwuj online

Termin Półkolonie windsurfingowe - FUN
07.07-12.07.2024

1350 zł

14.07-19.07.2024 1350 zł
04.08-09.08.2024 1350 zł

 

Termin Półkolonie windsurfingowe - SPORT
23.06-28.06.2024 1550 zł
30.06-05.07.2024 1550 zł
21.07-26.07.2024 1550 zł
28.07-02.08.2024 1550 zł

UWAGA: Półkolonia odbędzie się przy zebraniu minimalnej liczby 3 osób.

Cena zawiera

 • Odpowiednią liczbę godzin szkolenia windsurfingowego (24h lub 12h)
 • Zajęcia rekreacyjno-sportowe poza wodą (przy wyborze wariantu FUN)
 • Sprzęt szkoleniowy na czas zajęć
 • Zajęcia z certyfikowanym instruktorem, doświadczonym w pracy z dziećmi
 • Najnowszy sprzęt szkoleniowy, kamizelkę asekuracyjną, trapez
 • Ubezpieczenie sprzętu od uszkodzenia podczas zajęć na wodzie

Cena nie zawiera

 • Wypożyczenia pianki na czas trwania półkolonii: 30 zł / półkolonia FUN lub 50 zł / SPORT
 • Sprzęt ślizgowy na czas trwania półkolonii 130 zł / półkolonia FUN lub 150 zł / SPORT- dot. osób zaawansowanych

Zapytaj nas

Skontaktuj się z opiekunem

Przydatne info

Najczęściej zadawane pytania Windsurfing - F.A.Q

1. Chcę zapisać dwójkę dzieci w wieku 7 i 11 lat na kurs Junior 5/10. Czy potrzebują oddzielnego instruktora czy mogą pływać razem?

Przy zajęciach w grupie ważny jest poziom dzieci - jeśli ich umiejętności są takie same/ zbliżone, to mogą uczyć się z jednym instruktorem. Jednak dzieci młodsze, jak 7 latek uczą się w innym rytmie niż starsze. Młodsze dzieci uczymy poprzez zabawę, zajęcia trwają czasem krócej niż 2 godziny (szybszy spadek koncentracji) oraz czasem wymagają 100% uwagi i opieki instruktora. Także przy większej różnicy wieku zalecamy kursy indywidualne lub np. zapisanie starszego dziecka na kursy tygodniowy, gdzie zajęcia dedykowane są dla dzieci 8-12 lat, a grupa stanowi maksymalnie 6 osób.

2. Chce przyjechać na kurs tygodniowy, ale mogę przyjechać dopiero w poniedziałek po południu, a kurs zaczyna się w niedziele - da się?

Da się, jeśli masz opanowane podstawy windsurfingu, które pozwolą Ci dołączyć do grupy, która ma za sobą już kilka pierwszych zajęć. Osoby zupełnie początkujące, jeśli muszą opuścić pierwsze (jeden/ max dwa) zajęcia mogą przed dołączeniem do grupy “nadgonić” korzystając z zajęć indywidualnych.

3. Chcę się nauczyć pływać razem z moim 8 letnim synem. Czy możemy pływać z jednym instruktorem?

Nie, ponieważ dzieci i dorośli inaczej przyswajają wiedzę, mają inny poziom koncentracji. Dzieci, aby ich nie zniechęcić uczymy poprzez zabawę, często zajęcia trwają 1h-1,5h. Dorośli są w stanie utrzymać odpowiedni poziom koncentracji przez 2 godziny. Również w przypadku tak dużej różnicy wieku, a co za tym idzie wagi, może się okazać, że wiatr jest zbyt silny, aby prowadzić zajęcia dla dzieci.

4. Chcemy przyjechać razem z mężem, ale mamy małe dziecko. Czy możemy skorzystać z kursu grupowego tygodniowego (Sportowy lub Rekreacyjny) we dwójkę i chodzić na zajęcia na zmianę?

Takie rozwiązanie jest możliwe, jeśli chociaż jedno z Was jest na poziomie średnio zaawansowanym, ponieważ jest w stanie dotrzymać tempa grupie chodząc na co drugie zajęcia. Jeśli oboje rodziców jest początkujących, to jedno z nich może wybrać opcję kursu tygodniowego, a drugie szkolenie indywidualne, które pozwala na większą elastyczność w ustalaniu godzin zajęć.

5. Chciałbym wziąć udział w kursie tygodniowym, ale muszę wyjechać już w czwartek. Co oznacza, że nie będzie mnie na całym kursie.

Jest to możliwe w przeciwieństwie do dołączenia 4 dnia do kursu, kiedy grupa już poczyniła pewne postępy.

6. Chcemy przyjechać z dziewczyną na weekend. Jaki kurs powinniśmy wybrać i czy jest sens zacząć szkolenie, jeśli będziemy tylko 2 dni?

Dwa dni to wystarczająca ilość czasu, aby zaliczyć swoje pierwsze halsy na windsurfingu. Najlepszy będzie dla Was kurs 5+2. Możemy go rozdzielić na 2h+1h zajęć pierwszego dna oraz 2h zajęć drugiego dnia i swój weekend zakończycie samodzielnym pływaniem przez dodatkowe 2h wypożyczenie sprzętu, aby utrwalić to czego się nauczyliście. Możecie też podzielić 2h dodatkowego wypożyczenia sprzętu po godzinie każdego dnia.

7. Chciałbym zrealizować kurs 10+3, ale mam możliwość przyjazdu do Was tylko w weekendy. Czy ma to sens?

Tak, nie ma problemu ani przeciwwskazań, abyś rozłożył sobie kurs na 2h dziennie co weekend. Możesz zarezerwować zajęcia w sobotę i niedzielę rano, a popołudniu pływać samodzielnie na naszym sprzęcie. Lub pływać dwa razy dziennie. Rozłożenie zajęć zależy od Ciebie :)

8. Chciałbym się nauczyć windsurfingu, jaki kurs mam wybrać by nauczyć się pływać i móc wypożyczać sprzęt?

Aby być samodzielnym i móc samodzielnie pływać na windsurfingu musisz opanować podstawy (noszenie masztu względem wiatru, odpadanie, ostrzenie, zwroty z wiatrem). Minimalna ilość godzin to 5 godzin, aby opanować te umiejętności i móc dalej samemu ćwiczyć.

9. Chciałbym nauczyć się windsurfingu, lecz nie wiem czy mi się spodoba – jaki kurs wybrać?

W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem jest kurs 5+2. Podczas 5 godzin lekcji nauczysz się podstaw, a 2 dodatkowe godziny wypożyczenia sprzętu pozwolą Ci sprawdzić czy samodzielne wyjście wodę sprawi Ci przyjemność i czy wracasz z wody z uśmiechem.

10. Co to jest PSW?

PSW to Polskie Stowarzyszenie Windsurfingu. Zajmuje się ono szkoleniem instruktorów, opracowywaniem systemu szkolenia. Instruktorzy EASY SURF Chałupy 6 posiadają uprawnienia instruktorskie PSW.

11. Zapisałem się na kurs 10+3, który trwa 10 godzin. Co jeśli zrealizuje program kursu szybciej? Czy godziny przepadają?

NIE. Jeżeli zrealizujesz program kursu szybciej, to w ramach pozostałych godzin nauczymy cię kolejnych elementów, np. low wind freestyle.

12. Ile muszę mieć lat by zacząć uprawiać windsurfing?

Aby zapisać się na szkolenie grupowe minimalny wiek to 8 lat. W przypadku kursów indywidualnych najmłodszy z naszych kursantów miał 5 lat. Młodsze dzieci uczymy równowagi na desce, właściwego noszenia sprzętu, oswojenia z wodą. Nasza szkoła wyposażona jest w sprzęt dopasowanych do najmłodszych kursantów, a nasi instruktorzy mają odpowiednie podejście do dzieci. Najmłodszych uczymy poprzez zabawę, aby pokazać im, że sporty wodne dają wiele radości.

13. W ile dni ukończę kurs windsurfingowy 5+2?

Zajęcia w przypadku dorosłych trwają zazwyczaj 2 godziny. Aby zajęcia były efektywne najlepiej jest rozłożyć kurs na 2-3 dni. Przy pakietach dla dzieci, zwłaszcza tych najmłodszych do 7 lat, lekcja trwa około 1 godziny. Oczywiście, jeśli dziecko ma ochotę, to zajęcia można wydłużyć do 2 godzin.

14. W jakich godzinach będą odbywały się moje zajęcia?

Nasza szkoła pracuje od 9:00 do 19:00. Zajęcia ustalamy w oparciu o prognozę pogody i wasze preferencję. Jeżeli nie umówiliście się wcześniej z swoim instruktorem lub nie podaliście preferowanych godzin zajęć na dany dzień to zadzwonimy do was rano i poinformujemy o terminie zajęć.

15. Czy muszę wcześniej zarezerwować kurs?

Teoretycznie nie, możesz przyjść do nas i zapisać się w dniu kursu chociaż… może się zdarzyć że nie będzie miejsc lub rozpoczniesz zajęcia dnia następnego. Dlatego POLECAMY zarezerwować kurs wcześniej, dzięki temu: możecie uzyskać zniżkę za wcześniejszą rezerwację, macie pewność że będzie dla was miejsce, możecie umówić się na konkretną godzinę w dniu przyjazdu na pierwsze zajęcia, jeżeli nie jesteście w stanie zarezerwować kursu wcześniej to postarajcie się zadzwonić dzień przed waszym przyjazdem, umówimy was na pierwsze zajęcia.

16. Gdzie zamieszkać na czas kursu?

Wszystko zależy od waszych wymagań. Polecamy wszystkim zakwaterowanie na terenie kempingu – jesteście zawsze na miejscu, mieszkacie kilka metrów od wody oraz możecie cieszyć niepowtarzalnym surferskim klimatem życia na kempingu. Możecie zamieszkać zarówno w namiocie (cennik kempingu znajdziecie tutaj) jak i w naszych 4 i 5 osobowych przyczepach kempingowych (informacje tutaj). Osobom bardziej wymagającym polecamy kwatery w chałupach lub hotel Meridian (lista kwater tutaj). Ogromnym plusem naszej szkoły jest to że mieścimy się na kempingu graniczącym z Chałupami, więc z kwatery lub hotelu dojdziecie do nas w kilka minut na pieszo. Uniknięcie tym samym stania w korkach, co na Półwyspie w sezonie letnim jest bardzo częstym zjawiskiem.

17. Moje dzieci chciałyby nauczyć się windsurfingu. Niestety nie mogę jechać z nimi do Chałup, a boję się puścić je same, czy jest na to jakieś rozwiązanie?

Oczywiście JEST! Przez całe wakacje prowadzimy obozy kitesurfingowe i windsurfingowe dla dzieci, młodzieży oraz studentów. Młodzież mieszka w przyczepach kempingowych lub namiotach na terenie naszej bazy i jest przez 24 godziny pod opieką wykwalifikowanych opiekunów. Dodatkowo na takim obozie uczestnik ma zagwarantowane codziennie 4 godziny zajęć z windsurfingu (lub innych sportów w przypadku braku wiatru) oraz 3 posiłki w restauracji na terenie kempingu. Co roku w naszej bazie właśnie taką formę szkolenia wybiera większość młodych ludzi. Więcej informacji na temat obozów znajdziecie tutaj.

18. Który kurs lepiej wybrać – grupowy czy indywidualny?

Zarówno jeden i drugi rodzaj kursu ma swoje wady i zalety. Podczas kursu indywidualnego uwaga instruktora jest w 100% skupiona na Was. Kurs grupowy pozwala obserwować jak inni wykonują dane ćwiczenie i coś podpatrzeć. Dodatkowo podczas szkolenia w grupie motywujecie się nawzajem i macie możliwość dokładnego „zwizualizowania” danego ćwiczenia. Szkolenie grupowe jest tańsze. Podsumowując jeżeli przyjeżdżacie ze znajomymi proponujemy wam szkolenie grupowe. Jeżeli macie mało czasu i cierpliwości wybierzcie szkolenie indywidualne.

19. Po co uczymy się na początku ćwiczeń na samej desca, a dopiero potem uczymy się pływać na desce z wpiętym żaglem? Czy to nie strata czasu?

Nie. W windsurfingu ważne jest utrzymanie równowagi na desce oraz oswojenie się z wodą. Dla osób, które nigdy wcześniej nie miały styczności ze sportami wodnymi, jest to doskonałe ćwiczenie. Pozwala ono później na bezstresowe opanowanie pracy z żagle, takiej jak np. podnoszenie żagla z wody.

20. Kiedy kupić swój sprzęt – przed czy po kursie? W waszej ofercie jest 15% zniżki za szkolenie na własnym sprzęcie. Czy warto?

Nie ma sensu kupować sprzętu, jeśli pływasz okazjonalnie na windsurfingu lub dopiero zaczynacie naukę. Sprzęt windsurfingowy nie jest komfortowy, z racji na swoje gabaryty, w transporcie. W EASY SURF Chałupy 6 możesz bez problemu wypożyczyć sprzęt, zarówno szkoleniowy, jak i ślizgowy dla osób zaawansowanych.

21. Co daje mi SUP? Czy warto wybrać się na niego w czasie pobytu w EASY SURF?

SUP to popularna już deska z wiosłem. Deska przypomina tę windsurfingową, ale charakteryzuje się dużą wypornością. Dzięki temu jest bardziej stabilna. SUP to świetne ćwiczenie na równowagę, przy okazji angażuje do pracy wszystkie swoje mięśnie. W przypadku młodszych dzieci jest to dobre ćwiczenie na oswojenie z wodą i deską, za nim zapiszą się na kurs windsurfingu.

22. Co to jest sprzęt funboardowy? Czy jako osoba początkująca potrzebuję wypożyczyć trapez?

Sprzęt funboardowy to deska bez mieczowa o mniejszej wyporności oraz większy żagiel. Jest on przeznaczony dla osób zaawansowanych, które pływają w ślizgu. Zaczynając przygodę z windsurfingiem nie potrzebujesz takiego sprzętu. Trapez również nie jest potrzebny osobom początkującym. Będzie potrzebny dopiero osobą uczących się pływać w ślizgu.

Co oznacza wariant FUN i wariant SPORT?

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom rodziców jak i dzieci przygotowaliśmy dwa warianty obozów KID Camp (obozów dla dzieci w wieku 8-12 lat) oraz Półkolonii Windsurfingowych (również 8-12 lat). 

 • SPORT - 24h zajęć na wodzie
 • FUN - 24h mixu, czyli 12h zajęć na wodzie i 12h zajęć rekreacyjno-sportowych poza wodą

Zarówno w wariancie SPORT, jak i FUN dziecko uczy się codziennie wybranej dyscypliny (w przypadku KID Campu, gdzie do wyboru jest wind / kite / wingfoil; w przypadku Półkolonii dotyczy windsurfingu), ale w zależności od preferencji intensywności szkolenia dziecko wychodzi na wodę 2x dziennie (wariant SPORT) lub 1x dziennie (wariant FUN).

Jakie zajęcia poza wodą realizowane są w wariancie FUN?

 • Park linowy
 • Rejs stateczkiem
 • Warsztaty plastyczne
 • Surf Skate
 • Wycieczka na dmuchany zamek
 • Zajęcia taneczno-muzyczne  
 • Dzień tematyczny:  SuperBohaterów / Survival Day / Mini olimpiada sportowa


 Dla kogo, który wariant? 

 • SPORT: dla aktywnych dzieci, dla dzieci z dużym pokładem energetycznym, dla lubiących wyzwania, dla sportowych maniaków, dla zaawansowanych w danej dyscyplinie, dla lubiących nowe umiejętności i sporty
 • FUN: dla dzieci, które dopiero przekonują się do sportów wodnych, dla lubiących różnorodność, dla ciepłolubnych (czasem zajęcia 2x dziennie wiążą się z zmęczeniem i marznięciem), dla szybko nudzących się (potrzeba różnych atrakcji), dla dzieci nie lubiących dużo ruchu, a więcej kreatywnych zajęć
Co zabrać na obóz?
 • legitymacja szkolna lub inny dokument potwierdzający tożsamość,
 • strój i obuwie sportowe,
 • krem z filtrem,
 • czapka z daszkiem i okulary przeciwsłoneczne,
 • ciepła bluza i kurtka przeciwdeszczowa,
 • klapki kąpielowe,
 • dużo energii i dobrego humoru!

... a jakby tak rzucić wszystko i wyjechać na Hel?

#hel(l)yeah